a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z #

מתווכים תיווך נדל"ן בשוהם

מתווכים תיווך נדל

רוצים לעבור לגור בשוהם? עיתון שוהם פלוס מרכז עבורכם את כל המידע על השכונות ביישוב. בתחתית הכתבה תוכלו למצוא עוד רשימה של הפניות לכתבות על שוק הנדל"ן בשוהם שיסייעו לכם להתמצא ביישוב, בין אם אתם מעוניינים בדירה למכירה בשוהם, דירה להשכרה, או בית צמוד קרקע

הביקוש לנדל"ן בשוהם נמצא בעלייה מתמדת רצופה ומאז שנת 2008 ועד 2015 נרשמה עליה של 50% במחירי הבתים בשוהם. שוהם נהנית מביקוש גבוה ובשונה מערי פריפריה  אחרות, על כל מגרש לבניה עצמית (בנה ביתך) שמפרסם מינהל מקרקעי ישראל, נרשמות עשרות הצעות מחיר. כך גם בנוגע למגרשים בבניה רוויה שלאורך שנים רושמים ביקושים גדולים ועליות מחירים משמעותיות. במכרזים לבנייה רוויה שנערכו בשנת 2015 ההצעות הזוכות התקרבו למיליון שקלים ליחידת קרקע לדירה.
 

מחירי הנדל"ן בשוהם  עלו הודות לביקוש הגבוה הנוצר כתוצאה מהנתונים הייחודיים שלה: אוכלוסייה איכותית המדורגת על פי נתוני הלמ"ס מבחינה סוציו-אקונומית, באשכול 8 מתוך 10 אשכולות. מרכיב חשוב נוסף באטרקטיביות של היישוב הינו החינוך. שוהם מדורגת זה שנים רבות בין היישובים בהם שיעור הזכאות לבגרות בקרב בוגרי י"ב הוא בין חמש הרשויות המובילות, מתוך 270 רשויות מקומיות בישראל.
הנתון הזה עושה לשוהם יחסי ציבור מצויינים, דוחף את מחירי הנדל"ן מעלה ומעודד משפחות לעבור לשוהם כדי להעניק חינוך טוב יותר לילדים, בין אם לצורך קניית דירה בשוהם או השכרת דירה בשוהם.

שכונת טללים

שכונת טללים היא בין השכונות המבוקשות  בשוהם, הודות לאווירה הפסטורלית שבה, לשקט ולרחובות ההולנדיים ולבניה שהיא ברובה נמוכה. שכונת טללים בצפון שוהם נמצאת סמוך למרכז מסחרי מול שוהם וקרובה ליציאה הצפונית.

רוצה לקרוא כתבות נוספות על נדל"ן בשוהם?

לקנות בית בשוהם ולשלם כמו מחיר כמו בלוד 

דו"ח עסקאות נדל"ן בשהם - מרץ 2016  

שוהם מדורגת במחירי דירות מגורים שישית מבין 20 ערים במרכז הארץ (ינואר 2016)

השכרת דירות: היצף דירות גינדי שנרכשו להשקעה גורם לירידה בתעריפים (דצמבר 2015)

סקירת עסקאות נדל"ן בשוהם (ספטמבר 2015)

1,600 יח"ד ייבנו בשכונה חדשה בדרום שוהם (אוגוסט 2015)

מחיר שיא לבית בשוהם- 5.175 מיליון שקלים (יולי 2015)

כמה תשלמו על דירת 3 חדרים בשוהם  (אפריל 2015)

שכונת אלונים

שכונת אלונים היא בין השכונות היפות והיקרות ביותר בשוהם. כפי שכינויה בפי התושבים מרמז, זו השכונה הראשונה והוותיקה ביותר ביישוב והיא הוקמה בשנת 1993. היא קרובה למרכז המסחרי ומטופחת מאד, כשמרבית הרחובות הם רחובות הולנדיים. בשכונה אין בניה רווייה ולמעשה כולה בתים חד ודו משפחתיים.

שכונת גבעולים

שכונת גבעולים, הלא היא שכונה גימל,  נמנית על השכונות הראשונות בשוהם. חלק גדול מהשכונה בנוי קוטג'ים טוריים שבנתה חברת 'פנטהאוז' והיא התאכלסה בשנים 1994-5. חלק מהבתים בגבעולים הם דו- משפחתיים. השכונה גובלת ממערב בשדות החקלאיים של מושב בית עריף והבתים לאורך רחוב הבשור  נהנים מנוף ומרחבים פתוחים. רחוב החבל התוחם את השכונה מצפון, גובל בפארק הציבורי הגדול בשוהם, גן החבל, המשמש רבים מהתושבים לנופש ופעילות ספורט.

שכונת ברושים

בונים נדלן שוהם

ברושים, או שכונה ב' בפי התושבים, הינה בין השכונות האיכותיות בשוהם. זו שכונה קטנה  שרובה רחובות הולנדיים. היא בנויה בתים דו משפחתיים צמודי קרקע ומעט בתים בודדים. על אף הקרבה למרכז המסחרי, זו אחת השכונות השקטות ביותר בשוהם.. 

שכונת יעלים

שכונת יעלים המכונה שכונה י"א, התאכלסה בשנת 1995 וכמו גבעולים, גם היא נבנתה בבניה נמוכה ברובה הגדול על ידי חברת פנטהאוז שבנתה בה קוטג'ים טוריים. בנוסף נבנו בשכונה מתחמים קטנים של קוטג'ים על ידי הקבלנים מריו לזניק ועובד כדורי. יתרונה הגדול של שכונת יעלים הוא בסמיכותה למרכז המסחרי, מרחק דקה הליכה רגלית.  

שכונת הדסים

בין שכונת הדסים לשאר השכונות היישוב מבדילה "המובלעת". זהו שטח קרקע במרכז שוהם השייך לתחום המוניציפלי של מועצה אזורית חבל מודיעין, המסרבת מזה שנים להעביר אותו למועצת שוהם, והיא עושה בו כבתוך שלה. המרחק ממרכז שוהם והסמיכות והמגורים בגבול המובלעת, גורעים מאטרקטיביות השכונה, שרבים מבתיה הבנויים לאורך קו רכס ברחוב תמר, נהנים מהנוף היפה ביותר בשוהם, הצופה מזרחה לעבר שדות בית נחמיה ודרומה לכפר טרומן. הבתים המשותפים אותם בנתה חברת משה"ב המתמקדת בציבור הדתי, מאוכלסים בעיקרם על ידי ציבור חילוני או מסורתי, ולא כצפוי- חובשי כיפות. בנייני משה"ב בנויים בבניה מדורגת ללא מעלית. מצד מערב גובלים בתי השכונה במושב בית עריף.  

שכונת כרמים

כרמים היא השכונה החדשה ביותר בשוהם ונכון לימים אלה, שנת 2015, היא נתונה בעיצומה של תנופת בניה. שכונת כרמים היא הצפונית ביותר בשוהם ולאחר השלמתה תמנה כ-600 יח"ד, רובן בבניה רווייה. במכרזים הראשונים לקרקעות לבניה בשכונה זכו חברת אביסרור וחברת גינדי, המאכלסות  יחד במהלך 2015 כ-300 יח"ד בבניינים לגובה חמש קומות. 

המכרזים שנערכו בתחילת 2015 לכ-200 יח"ד זכתה ברוב המגרשים חברת משולם לווינשטיין המתכוונת לבנות גם דירות 3 חדרים, בנוסף לדירות 4,5,6 חדרים. 

חלק ניכר מהדיירים העוברים לגור בשכונת כרמים בשוהם הם משפרי דיור מקרב אוכלוסיית היישוב. 

שכונת רקפות

רקפות המוכרת יותר לתושבים כשכונה מ"ד היא שכונה צמודת קרקע של בתים חד ודו משפחתיים, ועוד פרוייקט נדל"ני של בניה רווייה ויוקרתית  בחלקה הדרומי. בשונה מהשכונות הראשונות, בשכונה מ"ד ניכרת השקעה גדולה של המועצה המקומית שוהם בפיתוח הסביבתי כך  גם הבתים בשכונה מושקעים מטופחים ומעוצבים יותר מאשר השכונות הוותיקות בשוהם. הבניינים בפאתי השכונה, בחלקה הדרומי, מונים דירות חמישה חדרים ולכולם מרפסות ענק הפונות לנוף בית נחמיה. השכונה השקטה והאיכותית, המרפסות המרווחות והנוף הפסטורלי, הופך את הדירות הללו ליקרות ואטרקטיביות בין הדירות מקטגוריית 5 חדרים בשוהם.

שכונת סחלבים

שכונת הסחלבים בנויה ברובה מבניינים בבנייה רווייה שאת כולם בנתה חברת פרשקובסקי והם אוכלסו סביב שנת  2010. שני הרחובות הגדולים בשכונה הם הארז ורחוב הדקל הגובל בפארק ירוק וגדול. בימים אלה נבנה בקצה השכונה, לאורך שדרות עמק איילון, מרכז מסחרי חדש ובו עשרות חנויות. בשכונה ניבנו גם בתים בבניה עצמית על מגרשים קטנים יחסית בני כ-270 מ"ר. לאחרונה נמכר בשכונה פנטהאוז במחיר שיא - 3.8 מיליון שקלים. רבים מהבתים בשכונת סחלבים צופים לנוף פארק יער שוהם, מעבר לכביש 444.

שכונת חמניות

שכונת החמניות מונה רחוב אחד מרכז- רחוב המצפה. היא נבנתה בתחילת שנות ה-2000 וכולה בניינים בבנייה רווייה הבנויה לגובה חמש קומות. הבניינים בשכונה נאים, מושקעים, מעוצבים ומרווחים, ולכל דירה צמודה חניה תת קרקעית. בהתאם לכך, הדירות במקום יקרות מאשר דירות בגודל דומה שנבנו במרכז היישוב ובאזור המרכז המסחרי בשכונה דירות 4,5 חדרים, דירות גן ופנטהאוז ומיעוט של דירות 3 חדרים. במרכז השכונה יש פארק נאה ובהיקפה החיצוני של שכונת חמניות  תמצאו את רחוב הקשת מכיוון מזרח ושדרות עמק איילון ממערב. 

בתים להשקעה 

שיעור הרוכשים דירות להשקעה בשוהם הוא מהנמוכים בארץ ועומד על כ-10%. רמת התשואה אף היא אינה גבוהה ועומדת על 3% לשנה. מנגד, האוכלוסייה השוכרת דירות או בתים בשוהם נחשבת לאיכותית ובעלת מוסר תשלומים גבוה. במובן הזה נכס המיועד להשכרה בשוהם הוא השקעה בטוחה יחסית המאפשרת בדרך כלל לבעליה לישון בראש שקט. 

 לשכור או לקנות?

הבתים היפים שבשוהם מעלים שוב את אותה השאלה המהותית כל כך בשיקולי נדל"ן, שהתשובה עליה היא לעולם אינה חד משמעית. האם כדאי לשכור או לקנות דירה? התשובה היא, כמובן, משתנה מאדם אחד לאחר. קניית דירה מעניקה יתרון כלכלי לשנים ארוכות, לשקט נפשי ולשלווה, וכן מאפשר אופציה לטווח הארוך של נדל"ן להשקעה. מאידך, קניית דירה מצריכה הוצאות כלכליות משמעותיות העלולות להכביד על אורח החיים וליצור מחויבויות המעיבות על השלווה והשקט הנפשי. לפיכך, ההחלטה בין קנייה ושכירת דירה טמונה בנכונות ובכוונות של המשפחה, כמו גם במטרות העתידיות הרצויות.

מחירי דירות ובתים 

נדלן בשוהם

בכל שנה מתבצעות בשהם 120-150 עסקאות נדל"ן של קנייה ומכירת דירות ובתים. קטגורית הדירות המצומצמת ביותר היא דירות בנות שלוש חדרים, המונה בסך הכל כמה עשרות בודדות. מחירי הדירות הללו נע בין 1.2-1.6 מיליון שקלים. מתווך בשוהם מסביר כי הפערים במחירים נובעים מהשונות בסטנדרט ובסביבה, כשהיקרים הם אלו בשכונת חמניות שנבנו בגימור מרשים והם היחידים עם מרפסת  (המחירים נכונים לחציון הראשון של 2015). דירות גדולות יותר תמצאו ביישוב ביתר קלות, כאשר דירות  4 חדרים בשוהם מתחילות ב-1.7 מיליון ואילו דירות בשוהם המונות 5 חדרים מתחילות בכ-1.85 מיליון שקלים.

אם אתם מעוניינים ברכישת בית דו משפחתי או בית בודד ותקציבכם אינו בלתי מוגבל, כדאי שתדעו כי לשיעור גדול מהבתים בשוהם יש יחידת דיור, המהווה נדל"ן מניב, בת חדר אחד ועד שלושה. למעשה אלו דירות להשכרה בשוהם ברף תעריפים נמוך וניתן לקבל עליהן  2,500 - 3,000 שקלים לחודש, סכום שיש בו כדי למנף ולהקל על רבים בהחלטה על רכישה של בית בשוהם.

בתים דו משפחתיים ובתים בודדים מהיקרים ביותר בשוהם תמצאו בשכונה א' (אלונים) המטופחת וקרובה למרכז, וכך גם בשכונה מ"ד שנבנתה לפני כעשור. בשנים השנים האחרונות נבנו צמודי קרקע בשכונת סחלבים ובשכונת רקפות, באזור בית הספר ניצנים, שם נמכר לפני כשנה ברחוב צורן בית דו משפחתי חדש ב-4.65 מיליון שקלים. אלו בתים שנבנו על פי עיצובים מודרניים וחדשניים בסטנדרטים גבוהים.

מנגד, באזור מרכז שוהם - בעיקר בשכונת גבעולים תוכלו למצוא צמודי קרקע שנבנו בתחילת שנות ה-90 בסטנדרט בסיסי, במחירים סביב 3.5 מיליון שקלים ואף פחות, לבית הטעון שיפוץ רחב.

לפנטהאוזים בשוהם יש יותר ביקוש בתור נדל"ן מאשר היצע, ורובם נמצאים בשכונות חמניות וסחלבים. בגלל ההיצע הדל מחיריהם גבוהים יחסית- כ-3.5 מיליון שקלים לפנטהאוז בחמניות ויותר בשכונת סחלבים החדשה יותר. מחיר השיא לפנטהאוז בשוהם נרשם בתחילת 2015, אז נמכר בשכונת סחלבים פנטהאוז יד שניה בבניין בן מספר שנים, מושקע ומטופח, ב-3.8 מיליון שקלים.

קוטג'ים טוריים הוקמו ביישוב ברובם בשנות ה-90  בעיקר על ידי חברות הנדל"ן: פנטהאוז, עובד לוי ומריו לזניק. הם נמכרים ב-2.4 עד 2.9 מיליון שקלים, כשהשונות נובעת מגודל הנכס, שטח הגינה, כניסה נפרדת, מספר המדרגות, והתחזוקה. לחלק מהנכסים האלה צמודה יחידת דיור מניבה, שנבנתה על ידי הקבלן או שנוספה על ידי דיירים במרוצת השנים.

חיפוש דירה באמצעות מתווך

בין אם מדובר בשכירת דירה ובין אם מדובר בקניית בית הרי שהבחירה היא רבת משמעות והשלכות ותשפיע למשך שנים רבות. כדי לבחור את הדירה המושלמת והטובה ביותר לצרכי הלקוח, חשוב להיעזר באיש מקצוע הבקיא בתחום של נדל"ן בשוהם, מכיר את הנכסים בה, את התכונות של כל אזור וכך – יוכל למצוא את הנכס האידיאלי עבור המבקשים.

אם אתם מחפשים נכס באמצעות מתווכים בשוהם, בין אם זה דירות או בתים, תוכלו למצוא  בתחתית העמוד רשימה של משרדי תיווך בעלי מוניטין, ניסיון והכרות טובה עם היישוב. חלק מהמתווכים מתמחים גם במושבי המועצה האזורית חבל מודיעין.

 

קבלו חדשות ועדכונים