ויויאן איטח מאשקלון התגלגלה ועברה מבית מלון אחד לשני באילת, עד שהוצע לה לעבור עם משפחתה לגור אצל רונן רוזנברג בשוהם: "הוא פינה לנו את כל הבית ונתן לנו תחושה שהוא האורח. אני לא יודעת איך נוכל להודות לו". הפנים היפות של שוהם - כתבה שניה בסדרה  

 

"את הפנים היפוץ של שוהם  אני מכירה כבר מזמן. לפני הרבה שנים, באחד הסבבים הקודמים, התארחתי בשוהם אצל זוג מבוגר ומקסים. עכשיו היה לי מזל לחזור ואין לי מספיק מילים לתאר את מה שקיבלנו מרונן, המארח שלנו. הוא נתן תחושה שהוא האורח. הגעתי אליו עם בעלי ומיד כשהגענו הוא ביקש שנביא גר את הבנות עם התינוקות. אני לא יודעת איך להתחיל להודות לו." 

ספרי על עצמכם.

"אני בת  63 מורה באוגוסט יצאתי לפנסיה אחרי 25 שנים. בעלי, שלמה, 66, הוא פנסיונר מצבא קבע. יש לי שלושה ילדים נשואים, כשהבת ספיר גרה בנתיבות. בת באשקלון והבן שגר ברמת השרון גוייס בצו 8. אני ובעלי גרים בפנטהאוז שדווקא יש לו ממ"ד. דירה דרומית ששומעים ממנה כל הזמן הפגזות כבדות וההדף של ההפצצות בלתי נסבל, בעיקר בחדר שינה שלנו שפונה דרומה. זה מפחיד."

ואיך הגעתם לשוהם?

"עברנו לאילת. החלפנו ארבעה בתי מלון על חשבוננו, עד שנגמר הכסף. תוך כדי, אימי גם  נפטרה ונאלצתי לחזור לאשקלון כדי לשבת שבעה. אחרי יומיים הרב אמר לנו לעזוב כי זה מסוכן."

המארח, רונן רוזנברג, 58, איש הי-טק בעברו שעשה לפני שנה הסבה להיות מורה דרך. איש חסד,  שגר בגפו בבית פרטי ברחוב קדם.     

ויויאן: "נרשמתי בפייסבוק לאתר שמחבר אנשים ממרכז הארץ ונתנו לי את המספר של רונן. הוא אמר לי,  'יש לי בית ענק',  ויתר על חדר השינה שלו ועבר לגור ביחידה נפרדת וכדי שנרגיש טוב.  כל בוקר הוא דאג למגבות והחליף מצעים. הוא לא הסכים אפילו שנצמצם בתאורה ודאג לנו למים חמים. הוא נתן לנו המון פרטיות. אמר לנו, 'הבית שלכם'. כשעזבנו הוא אמר 'הארתם לי את הבית'. אפילו בגדים הוא נתן לבעלי ששכח את המזוודה שלו"

כמה זמן גרתם אצל רונן?

"מחמישי עד חמישי וגם הבת, ספיר, הצטרפה עם הנכדים. היינו בשוהם בסך הכל 8 ימים. רונן במקרה אמר שהבנים יגיעו אליו לשבת ואני חשבתי שהוא בוודאי צריך את החדרים שלהם. רציתי גם לחזור לדרום, כי הנכדים רגילים לבית שלהם. היה לנו הרבה אוויר להתאוורר."

איך הרגשתם ביישוב?

"שוהם היא אחת הערים הכי מכניסות אורחים. ישבנו פעמיים במרכז, היתה אווירה נעימה, אכלנו  פיצה וגלידה והכי חשוב תחושת השקט הנפשי, כי בשוהם אין כמעט אזעקות."

היית עוברת לגור בשוהם?

"אני לא אעזוב את אשקלון. זו העיר שלי ואני חייבת את ההמולה של המקום ואוהבת לראות את הים מהמרפסת. גם בעלי לא רואה את עצמו במקום אחר. הוא במקור מאשדוד, אבל מאוהב באשקלון.  לא נוכל לעזוב, אבל אם הייתי עוזבת, שוהם היא בעיני מקום נפלא לגור בו"