אחרי שנים של שממון תרבותי בימי שבת, האירוע המצליח ביותר בשוהם  בסופי שבוע, יחזור לפעול  במשכן אומניות הבמה במחצית חודש יוני

בעוד כשבועיים תתחדש כאן פעילותו של המוסד התרבותי "שבת תרבות" שאותו מיסד ראש המועצה גיל ליבנה, והיא הופסקה בקדנציה הקודמת. כעת, אחרי מספר שנים של שיממון תרבותי, ראש המועצה החדשה דפנה רבינוביץ החליטה לחדש את הפעילות הזו כבר בחודש יוני הקרוב.

את המפגשים ינחה העיתונאי והפרשן הבכיר יואב לימור, המנחה את שישי בבוקר בקשת 12 לצד גלית גוטמן. לימור הוא גם פרשן צבאי בכיר ואפשר להניח  כי בגלריית המרואיינים שלו ביישוב תהיה נוכחות בולטת של דמויות ביטחוניות. זאת בנוסף לאורחים מתחומי אקטואליה שונים. רבינוביץ אמרה כי לצד דמויות המוכרות ברמה הלאומית, שבת תרבות בשוהם תעניק במה גם למוסיקאים ויוצרים מקומיים.    

המיזם של שבתרבות התקיים בשוהם במשך מספר שנים וזכה להצלחה מסחררת. בימים הטובים מאות תושבים מילאו את משכן אומנויות הבמה בשוהם והוא משך אליו בעיקר קהלים חילוניים לא צעירים. כשפרצה לחיינו מגפת הקורונה, שבת תרבות הופסקה לנוכח הנסיבות. ואולם גם כשהקורונה נעלמה מחיינו, איש במועצה לא טרח לחדש את המוסד המצליח הזה, בעיקר משום היותו אירוע חינמי שאינו מניב הכנסות, אך עולה למועצה לא מעט כסף.    

meet and deli