בגיל 82, מורדו עובדיה משוהם מרגיש מחויב לתרום למאמץ הלאומי ותורם עבור מפונים אוסף של 120 ציורי שמן ממוסגרים, שיקשטו דירות של מפונים וכאלה שייאלצו לגור בדיור חלופי. הפנים היפות של שוהם - כתבה שלישית בסדרה

מורדו עובדיה, 82, גר בשוהם כבר שלוש שנים. הוא עבר לגור אצל בתו בשכונה מ"ד, בגלל הזיקנה שהקשתה עליו, ובעיקר בגלל שאיבד באופן כמעט מוחלט את ראייתו. הוא נולד בטורקיה ובמשך עשרות שנים התגורר בבני ברק. עכשיו, כשפרצה המלחמה, החליט שכוחו עוד במותניו. הגיל הnתקדם והעיוורון לא ימנעו מבעדו לעשות עבור המדינה. אם צעירים ממנו יכולים להיות שותפים למאמץ הלאומי, קל וחומר שגם הוא יכול, חשב לעצמו.

למורדו היתה שנים רבות גלריה לתמונות שהתמחתה בציורי שמן וליטוגרפיות. כשעבר לשוהם לקח איתו אוסף של יצירות אומנות ממוסגרות הקרובות לליבו. בשנותיו הטובות הוא נחשב לאומן של מסגרות לתמונות, שהן לבדן שוות מאות שקלים כל אחת. שמו הלך לפניו עד שאפילו המדינה שכרה את שירותיו, כדי שיימסגר את הסכם השלום עם מצריים, שעליו חתומים הנשיא ג'ימי קארטר, הנשיא אנואר סאדאת וראש הממשלה מנחo בגין.

נחזור לימינו אלה: אחרי שפרש לקח איתו 120 ציורי שמן ממוסגרים השמורים איתו כבר שנים. עכשיו, כשפרצה המלחמה, החליט לתרום את האוסף שלו לארגון "מעגלי עשייה" הנוטל חלק במאמץ הלאומי. חלק מהתמונות יועברו לקישוט בתים של מפונים בדרום, חלק יועבר לבתים שנפגעו ושופצו, וחלק יימסרו למפונים שייאלצו להתגורר בשנים הקרובות בדיור חלופי.

ככה נראים הפנים היפות של היישוב שלנו. 

בתצלום: מורדו עובדיה עם אחד מציורי השמן מאוסף מורדו

meet and deli