שוהם

אישום חמור הוגש נגד אורי יערי שהתקשר עם עבריינים מהשטחים כדי לדרוס את אשתו

 

כתב אישום חמור הוגש אורי יערי, 44, לשעבר תושב שוהם, שלאחרונה התגורר בכפר טרומן, בו מתואר כיצד פנה לשני תושבים ממזרח ירושלים, כדי שידרסו את אשתו ויהפכו אותה לנכה. זאת במסגרת סכסוך גירושין בין הגבר לאשתו, שהתגוררה עד לפני ימים ספורים בשוהם.

בין הבעל לשכירי החרב הוסכם על שכר טרחה של 300 אלף שקלים. התוכנית הזו לא התממשה מכיוון שיערי לא הסכים לשלם מקדמה על חשבון. מכתב האישום שהפרקליטות הגישה בבית משפט השלום בפתח תקווה, עולה כי יערי ואשתו חיים בנפרד. הם גרו בשכונת גינדי וכשנפרדו היא עברה לגור בשדרות עמק איילון, והספיקה אפילו לעבוד ימים ספורים במועצת שוהם, עד שהמשטרה התקשרה אליה כדי לעדכן אותה בתוכניות של בעלה לפגוע בה, והרחיקה אותה ואת ילדיה מהיישוב, למעון לנשים מוכות, אי שם בארץ. על פי כתב האישום, הבעל מואשם בקשירת קשר לביצוע פשע וגם בפגיעה בפרטיות, על כך שהצמיד מכשיר ג'י.פי.אס  למכונית של פרודתו כדי שיוכל לעקוב אחריה. 

לפי כתב האישום, לפני כחודש יערי הגיע לחברון כדי לתקן את מכוניתו. הוא סיפר לבעל המוסך כי פרודתו מקשה עליו את החיים, ושאל אותו אם יוכל לאתר עבורו אנשים שיביימו תאונת דרכים וידרסו אותה או בלשונו, לנטרל אותה שתישאר נכה. בעל המוסך הכיר לו שני תושבים משכונת בית חנינא במזרח העיר.

לפי כתב האישום, התקיימה פגישה בביתו של אחד מהם, בה סוכמו פרטי התוכנית  "כך שתיגרם לאישה חבלה קשה  שתביא לכך שתהיה נכה. בשל כך דרשו מהנאשם 300 אלף שקלים עבור ביצוע התוכנית, ומקדמה בסך 120 אלף שקלים. הנאשם אמר כי אינו משלם לפני הוצאת התוכנית לפועל, מחשש שהם יברחו עם הכסף. עוד נאמר כי השניים הבהירו שעליהם לרכוש מכונית בעלות 45 אלף שקלים. זה הרכב שהיה אמור לפגוע באישה. סוכם כי בעל המוסך יהיה ערב לכך שיערי  יעביר את הכספים. לאחר מכן התנהל מעקב  אחרי האישה ושני הגברים למדו את תנועותיה ושכרו אדם אשר ינהג ברכב העתיד לפגוע באישה.

למזלה של הפרודה, יערי סירב לשלם  מקדמה עבור הדריסה ובשל כך הגיעו לביתו לפני שבועיים שני הגברים ודרשו ממנו לשלם את המקדמות.  יערי  המבוהל התקשר למשטרה כדי להתלונן שמאיימים עליו, וכאשר המשטרה הגיעה התברר כל הסיפור.  

meet and deli