כדי להקשות על תושבי שוהם לעקוב אחר הסקירה שהוצגה בישיבת המועצה, מישהו בלשכת ראש המועצה דאג למקם את מצלמת הווידיאו דווקא מאחורי גבה של יו"ר ועדת הביקורת 


 

יו"ר האופוזיציה ויו"ר ועדת הביקורת, סוזי בר, הגישה תלונה ליועץ המשפטי לממשלה, על מהלכים פסולים שהמועצה נוקטת, כדי להצניע מהציבור מידע שאינו נוח לה.

לאחרונה התקיים בישיבת הממועצה דיון בנוגע לדו"ח השנתי של ועדת הביקורת. הישיבה הזו נחשבת לאחת החשובות ביותר ולפיכך חובה לקיים אותה בהתאם להנחיות משרד הפנים. הדובר העיקרי בדיון שכזה הוא יו"ר הוועדה והסקירה, כצפוי, נמשכה כ-20 דקות.

אבל לא רק יו"ר הוועדה נערכה היטב לקראת הפרזנטציה, אלא גם עובדי לשכת ראש המועצה. מאן דהוא דאג למקם את מצלמת הווידיאו המשדרת את הדיון בפייסבוק, דווקא מאחורי המושב שיועד לדוברת סוזי בר. כך לגודל האבסורד, היא הציגה את הדו"ח כשהיא מצולמת בגבה. בחלק מהזמן המצלמה גם התמקדה בנוף הכללי של אולם המליאה. מכל מקום צילום חזיתי, שלא לדבר על צילום תקריב, כפי שנהוג ביחס לראש המועצה ולחברי מועצה הקואליציה – לא היה. 

סוזי בר: "אין לחשוד בראש המועצה ובדוברת שלו, דגנית שטיניג, שהם אינם מבינים מה הדרך הטובה ביותר לעמעם את נוכחות האופוזיציה בדיונים שפתוחים לציבור, מה גם שהנוהג של הדרת האופוזיציה באמצעים אלה הפך לשגרה מאז תחילת הקדנציה. הפרקטיקה הפסולה הזו, שבה ראש מועצה והדוברת מנצלים את סמכויותיהם לרעה, לא הומצאה בשוהם והיא נהוגה בכמה מרשויות המקומיות חשוכות ביותר".

ממועצת שוהם נמסר בתגובה: "במועצה לא התקבלה כל תלונה שכזו. במידה ונקבל אותה להתייחסות ממשרדו של היועץ המשפטי לממשלה – נגיב".

הוסף תגובה

תגובתך תתפרסם לאחר אישור מערכת האתר