אבן חן שוהם

כל 16 ההורים השביתו היום את הלימודים במחאה על אווירת סיום, בכלל זה היעדרות מורות, שיעורים חופשיים ופערים לימודיים במקצועות הליבה וכישורי חיים 

 

 

הורי כיתה ד' 3 בבית הספר אבן חן השביתו היום (שלישי) את הלימודים למשך יום שלם. זאת לדבריהם, משום שמועצת שוהם מתעלמת מקריאות מצוקה שלהם, כאשר באווירה של סגירת בית הספר, כבר לא מתקיימים שעורים רבים, ואף חלה הזנחה במקצועות הליבה ובתוכניות כמו כישורי חיים.

לדברי ההורים הם ביקשו באמצעות ההשבתה לעורר תשומת לב, אולם המועצה לא טרחה להתייחס לאיגרת שנשלחה אליה שבוע מראש, וגם במהלך השביתה, המועצה, כמו גם הנהלת בית הספר, הפגינו אדישות ולא גילו שום התעניינות.

במכתב קובלים ההורים כי השנה הנוכחית מתנהלת תחת הצל הכבד המרחף מעל אבן חן.  הכיתה מוזנחת ולדבריהם,  לא ניכרת למידה משמעותית במתמטיקה, שפה ואנגלית. לטענת ההורים,  קיים פער ברמת התלמידים במתמטיקה ביחס לכיתות אחרות. תכנית כישורי חיים אינה מיושמת בפועל ולא מתקיים שיח סביב נושאים כמו סביבה בטוחה, קבלת השונה ודעות קדומות. הילדים משחקים בלגו  ובמשחקים אחרים במסגרת שיעור כישורי חיים.

עוד קובלים ההורים על  היעדרות מורות בהיקף רחב  ותופעה רווחת של שיעורים חופשיים. התלונות הרבות לטענתם, לא טופלו לשביעות רצונם, ולפיכך לא נותר להם אלא להשבית את הכיתה. 

מהמועצה נמסר בתגובה: "השבתת הכיתה פוגעת רק בתלמידים. ההורים קיבלו לכל אורך הדרך מענה לטענותיהם מהנהלת בית הספר, אשר מטפלת  בנושא בתיאום מלא עם אגף החינוך והפיקוח במשרד החינוך. לצורכי התלמידים ניתן מענה במספר מישורים, וגם לצוות החינוכי של הכיתה הוענק ליווי צמוד. אגף החינוך פועל לקיום פגישה בין נציגי ההורים , הנהלת בית הספר והפיקוח". 

 

אולי יעניין אותך גם: 

תלונה: איריס בויקיס התערבה בבחירות להנהגת ההורים בתיכון      

 

תגובות  

5. הורה מופתע 29-01-2020 16:01
אני נתקעתי במשפט כל 16 ההורים.... כלומר יש בכיתה 16 ילדים?
ציטוט
4. צומי 29-01-2020 13:48
מתחיל להתבייש להיות תושב פה
יש לי ילדים ביסודי וביהלום ואני שוקלת
לעבור משוהם
הגעתי בגלל החינוך ובגלל החינוך אברח.
טעות גדולה שבחרנו באיתן
ציטוט
3. וואי 28-01-2020 19:48
יש להם 16 ילדים בכיתה, והם עוד מתלוננים? מה זה, חינוך פרטי?
פלא שבית הספר הזה עוד קיים
ציטוט
2. ילדי אבן חן השקופים 28-01-2020 16:58
ילדי אבן חן במסלול הממלכתי הרגיל הם שקופים בעיני המערכת. לאף אחד לא ממש איכפת מה קורה איתם . פרט להורים שלהם.
ציטוט
1. עמית 28-01-2020 16:31
אבן שוהם בכתבת תגובה: ההורים המתלוננים העזו להתכתב בינם לבין עצמם בקבוצת הוואטסאפ של כיתה ד ועל כן אינם ראויים לטיפול! יש להגלות אותם משוהם לאלתר!
ציטוט

הוסף תגובה

תגובתך תתפרסם לאחר אישור מערכת האתר