בויקיס תיכון שוהם

לפי התלונה,  למרות איסור של משרד החינוך, בויקיס ניסתה למנוע מאורית דניאל להציג מועמדות, וחזרה בה רק לאחר דין ודברים ביניהן. הנהגת ההורים: תלונה שקרית שאינה משקפת את המציאות    

הנהגת ההורים בתיכון שוהם סוערת, בעקבות תלונה אנונימית לשר החינוך נגד מנהלת תיכון שוהם, איריס בויקיס, על חריגה מסמכותה והפרה של הוראות משרד החינוך, האוסרות על מנהל להתערב בבחירות להנהגת ההורים. ואולם הסערה הנוכחית היא רק הפרק האחרון ביריבות מתמשכת מאז תחילת השנה, סביב בחירתה של יו"ר ההנהגה הבית ספרית, ליאור פרץ.   

בימים אלה הוגשה תלונה למשרד החינוך על ידי הורה אנונימי, שקבל על מנהל לא תקין, הליך לא דמוקרטי והפרת חוזר מנכ"ל. לתלונה צורפה התכתבות מתוך קבוצת וואטסאפ שבה אחת המתמודדות, אורית דניאל, מדווחת  כי דקות ספורות לפני שהחלה הישיבה בה היה אמור להיבחר יו"ר הנהגה הבית ספרית, בויקיס הודיעה לה כי לא תאפשר לה להציג את מועמדותה. רק לאחר דין ודברים ביניהן, התרצתה המנהלת וניאותה לאפשר לדניאל להתמודד. בסיום ההצבעה נבחרה מחדש היו"ר הוותיקה, ליאור פרץ, ברוב של 32 מתוך 38 קולות.

התערבות של מנהלת התיכון, אם היתה כזו, לא נרשמה ולא דווחה למפקח, כמתחייב מהוראות משרד החינוך. בנוסף, ככל הנראה, משרד החינוך לא שמר על חיסיון האנונימיות וחשף את שם המתלונת בפני המנהלת.

בשבוע שעבר  התקיים בישיבת ההנהגה התיכונית דיון בתלונה, ובמהלכה הוחלט לשגר למשרד החינוך איגרת תמיכה בבויקיס, לפיה "תלונה זו היא תלונה שקרית ואינה משקפת את המציאות, כפי שהתקיימה בישיבה שלנו. הגברת בויקיס מעולם לא ניסתה להתערב בתהליכי הבחירות". עוד נאמר באיגרת כי "מנהלת התיכון נקלעה לניסיונות של קבוצת הורים מיליטנטית קטנה בשוהם, להשתלט על הנהגות ההורים ביישוב, כפי שמשתמע מההתכתבות הפנימית שלהם שצורפה לתלונה. כמי שנכחו בישיבת הנהגה, אנו מצהירים בזאת שהמנהלת  הואשמה האשמת שקר, לאחר שהניסיון להשתלט על הנהגת ההורים נכשל"

מנגד, אורית דניאל הודיעה לחברי ההנהגה שבמידה ומשרד החינוך יקיים חקירה בנושא, היא תעיד על התערבותה של בויקיס לפני הישיבה, שנועדה להניא אותה מלהתמודד. דניאל מסרה בתגובה: "אני לא קשורה, לא במישרין ולא בעקיפין להגשת התלונה כנגד מנהלת התיכון. ליאור זכתה ברוב קולות בבחירות ואני מאחלת לה בהצלחה".

ברקע הדברים עומדת חוות דעת משפטית שהוגשה בתחילת השנה למשרד החינוך, מטעם גוף המתקרא "פורום הורים למען טיוב ערכי החינוך בשוהם", בו נטען כי פרץ מנועה מלכהן בתפקיד יו"ר הנהגת ההורים היישובית, בהיותה נגועה בניגוד עניינים.לפי חוות הדעת, פרץ משמשת כיום כמנוי פוליטי מטעם סיעתו של ראש המועצה, שוהם שלנו, בתפקיד חברה בוועדת נוער היישובית. מנוי כזה מעמיד אותה במחייבות לראש המועצה ולא להורים. כדוגמה לניגוד עניינים, מתוארת בחוות הדעת התגייסותה של פרץ לצדו של ראש המועצה, בפרשה הנוגעת  לסגירה של ביה"ס אבן חן, מהלך שנתמך רק על ידי חלק מההורים. במקרה הזה, נאמר בחוות הדעת, פרץ פעלה מתוך מחויבות לראש המועצה ולסיעתו ולא מתוך מחויבות להורים.

אולי יעניין אותך גם:

כיתה ד' באבן חן הושבתה, אבל המועצה וההנהלה הפגינו אדישות

 

הוסף תגובה

תגובתך תתפרסם לאחר אישור מערכת האתר