בשורה משמעותית לתושבי שוהם והאיזור עם סיום התכנון של מחלף גבעת כח, אשר יחבר את כביש 6 לכבישים 444 ו-465, כולל חיבור לכביש 461 וצומת הטייסים, באמצעות כביש חדש פרברי מהיר 46, דו מסלולי – תלת נתיבי. לאחר פגישות ועבודה משותפת עם הגורמים המרכזיים במשרד התחבורה בשנה האחרונה, עדכן מנכ"ל חברת "חוצה ישראל", דן שנבך, את ראש מועצת שהם, איתן פטיגרו שמכרז להקמת המחלף המערכתי החדש והחשוב צפוי להתפרסם ברבעון השלישי של שנת 2021.

מדובר בפרוייקט תחבורתי חשוב במיוחד, שישפר בצורה משמעותית את הנגישות התחבורתית בסביבת שוהם ויאפשר גישה מהירה ונוחה לכביש 6 ולעורקי תחבורה מרכזיים באיזור. נוכח הפיתוח באזורנו של מרכזים לוגיסטיים והגידול הצפוי באוכלוסיית שוהם, עם איכלוסה של שכונת הדרים בעוד מספר שנים, מדובר בשדרוג משמעותי וחשוב להקלת עומסי התנועה באזור. ראש המועצה פטיגרו: "אנו מקווים שבמקביל משרד התחבורה יענה גם לדרישות שלנו בנושא שיפור ושדרוג התחבורה הציבורית ומערכות ההסעה ההמוניות, על מנת לתת מענה מקיף לצרכים של התושבים".

בנוסף עדכן מנכ"ל חוצה ישראל שפרוייקט שדרוג כביש 444 בקטע ברקת-אלעד נמצא בשלב ביצוע וצפוי להסתיים ברבעון השני של שנת 2021. גם צומת בית נחמיה ישודרג. "חוצה ישראל" תקים מחלף חדש על כביש 6 שיחובר בכביש דו-מסלולי דו-נתיבי חדש, עד לצומת בית נחמיה. הפרוייקט נמצא בשלב תכנון מוקדם והליך סטטוטורי. הצפי לסיום התכנון המפורט הינו בסוף שנת 2022.

mehalaf

הוסף תגובה

תגובתך תתפרסם לאחר אישור מערכת האתר