בעלי מכוניות ביישוב יקבלו מהמועצה תו חניה ואילו אורחים מחוץ יחויבו בתשלום מעבר ל-12 שעות. המטרה: למנוע תופעה שבה שוהם משמשת חניון לטסים לחו"ל 

 

בתחילת השנה יונפק לבעלי מכוניות תושבי שוהם תו חניה המיועד להדבקה על שמשת הרכב. התו יאפשר להבחין בין כלי רכב בבעלות תושבי שוהם, שיהיו פטורים מתשלום, לבין מכוניות מחוץ ליישוב. אורחים מבחוץ יחויבו להפעיל אפליקציית פנגו או סלופארק, כאשר 12 שעות החניה הראשונות יהיו חינמיות, ולאחר מכן בעל הרכב יחויב לפי תשלום שעתי. מחלקת הפיקוח העירוני היא שתאכוף את הכללים החדשיםולנהגים שלא יפעילו את הישומון יירשם דו"ח חניה.  

ההסדר החדש נועד להתמודד עם תופעה יחודית ליישוב, לפיה נוסעים לחו"ל המבקשים לחסוך את דמי החניה בשדה התעופה, חונים את הרכב בשוהם וממשיכים במונית לנתב"ג. דמי החניה בחניון לטווח ארוך בנתב"ג עומדים על 40 שקלים ליום והחיסכון לנהגים עשוי להגיע למאות ואף לאלפי שקלים בנסיעה ממושכת. 

על פי אומדן של המועצה, מדובר בסדר גודל של 70 מכוניות החונות ביישוב בעת שבעליהן שוהים בחו"ל, ובעונות החגים והקיץ מספרן מזנק באופן חד. 

רבים מאלה שמחנים את המכונית ביישוב ונוסעים לחו"ל, מתואמים עם קרובים ומכרים ביישוב, כך שהמכונית  גם נמצאת תחת השגחה. מעתה תושבי שוהם שיבקשו להקל על מכרים הטסים לחו"ל, ייאלצו להכניס את המכונית לחצר הבית או להציע להם את החניה פרטית שבבעלותם. במקרים כאלה לא יירשם דו"ח חניה,  אך הדבר יכביד על המארחים. 

קבוצה נוספת של נהגים תושבי שוהם תצטרך למצוא לעצמה פתרון חניה חלופי, היא כאלה שבבעלותם מכונית ישנה ללא רישיון רכב בר תוקף. חלק מהמכוניות האלה עומדות בשטח הציבורי תקופות ממושכות ואחרות גם  משמשות את בעליהן לאחסון חפצים ומהוות מפגע אסטטי. בעלי הגרוטאות האלה שלא יציגו רישיון רכב תקף, לא יהיו זכאים לתו חניה. 

ההסדר החדש יקומם גם תושבים  כמו לדוגמה סטודנטים הרשומים כתושבים בעיר אחרת ומגיעים עם הרכב לסופי שבוע בבית ההורים.  

חלוקת המדבקות לתושבים תתבצע בחודשים הקרובים בדלפק הקבלה בבניין המועצה כנגד הצגת מסמכים.   

ממועצת שוהם נמסר: "המועצה נערכת ליישומו של הסדר חנייה, במסגרתו יסומנו רכביהם של תושבי שוהם בתו תושב. המועצה הזמינה מבית הדפוס את תווי החנייה, ותכנון מפורט של תמרור היישוב יעלה בקרוב לדיון ולאישור בוועדת התנועה והתמרור, לקראת החלת ההסדר ברבעון הראשון של 2020".

הוסף תגובה

תגובתך תתפרסם לאחר אישור מערכת האתר