זביב שהתמנה לתפקיד הנכסף בזכות היותו פעיל של גלעד רבינוביץ, הוא עובד המועצה היחיד שיודח במסגרת חילופי השלטון

מנכ"ל מועצת שוהם, דודי זביב, יפרוש בקרוב מתפקידו. הודעה על כך נמסרה לו בשיחה שקיים עם ראש המועצה הנבחר, איתן פטיגרו, שהבהיר לו כי עבודתו תופסק מיד כאשר יימצא לו מחליף. באשר ליתר עובדי המועצה, בכירים וזוטרים כאחד, פטיגרו הבהיר כי בחצי שנה הקרובה לא יהיו שינויים במצבת כח האדם. רק בסיום התקופה תתבצע הערכה לגבי תרומתם ויעילותם ואז גם יוחלט אם יערכו שינויים. הדחתו של זביב אינה מפתיעה את עובדי המועצה ואפילו לא אותו עצמ.

למעשה, פיטוריו התבקשו, על רקע הליך מינויו לפני כארבע שנים לתפקיד המנכ"ל,

במסגרת 'דיל' פוליטי שנרקח על חשבון קופת הציבור. לפני כחמש שנים פנתה חברת המועצה, דפנה רבינוביץ, לראש סיעת 'שהם בתנופה', גלעד רבינוביץ, בהצעה לאחד בין סיעותיהם ולהתמודד לבחירות ברשימה משותפת, כאשר גלעד יעמוד בראש הסיעה ואילו היא תדורג שניה ותתמנה לסגנית ראש המועצה בהתנדבות. גלעד ראה בכך הזדמנות להעצים את כוחה של סיעתו, אך חש מחויב כלפי נאמנו, דודי זביב שיועד למקום השני ברשימה וחש נבגד כתוצאה מהדחתו. לפיכך, בלי ידיעתה של דפנה, פעל גלעד רבינוביץ כדי לפצות את מקורבו ברוחב לב, וקידם אותו לתפקיד הבכיר והנחשק במועצה. זאת למרות שזביב עבד עד אז כאיש שיווק של תוכנה בחברה פרטית ולא היה לו ניסיון ניהולי ומערכתי הנדרש לתפקיד.

ההזדמנות למינויו נקרתה כאשר משרד הפנים החליט להגדיר את תפקיד המנכ"ל ברשויות המקומיות כמשרת אמון שאינה דורשת מכרז. משמעות הדברים הינה כי מועמדים לתפקיד הזה שוב אינם נדרשים להליכים של ראיונות ומבדקים מקצועיים, וכי קשרים פוליטיים ואישיים הופכים להיות מדד מרכזי בבחירתו של מנכ"ל המועצה. מועצת שוהם היתה מהראשונות שניצלו את ההזדמנות, כדי לשלב עסקן פוליטי בתפקיד. זאת, למרות מחאותיהם של נציגי סיעת שוהם שלנו במליאה, שימי אלבז ואיתן פטיגרו, שראו בעסקה הזו הליך כשר אך לא ראוי. כך באחד הימים, ללא הסבר מניח את הדעת, פוטר מנכ"ל המועצה המכהן, שי אברהמי. כעבור מספר ימים התפרסם ברבים שמו של מחליפו ואז גם נפתרה חידת הדחתו.

פרישתו הצפויה של זביב מלווה באנחת רווחה מצד גזבר המועצה הוותיק, ישראל שטרסברג, שזביב בחש תקופה ארוכה כדי להביא להדחתו, ובתוצאה אחרת של מערכת הבחירות, מן הסתם היה מוצא את עצמו מודח מתפקידו.

הוסף תגובה

תגובתך תתפרסם לאחר אישור מערכת האתר