תת הייצוג חוצה את רוב הסיעות בשוהם, ובמליאת המועצה יכהנו רק
15% נשים, לעומת 30% בממוצע הארצי ביישובי אשכול

בתקווה לרכוש את אהדת המצביעות, הסיעות שהתמודדו בבחירות למועצה שיבצו נשים רבות ברשימותיהן. פרט לשתיים, המשותף לכל היתר הוא דירוגן במקומות לא ריאליים, כשכל תפקידן הוא להעצים את הגבר העומד בראש הרשימה כך, מטעם רשימת שהם שלנו בראשות איתן פטיגרו נכנסה למועצה אישה אחת בלבד, חני קרס, לעומת חמישה גברים.

סיעת לב שוהם הציגה גימיק נחמד - שובל המונה עשר מועמדות, שהשתרך אחרי ראש הרשימה יוסי לוי, מכל ההרמון הזה נבחר למליאת המועצה רק הגבר המדורג ראשון. ברשימת מאמינים בשוהם המצב אינו טוב יותר וגם כאן שובצו לקישוט שתי נשים במקומות לא ריאליים. כצפוי, שתיהן נותרו בחוץ . רשימת שווים בראשות איתן ליליוס, גם היא לא הוכיחה שוויון בין המגדרים והמועמדות מטעם הסיעה נותרו גם כאן מחוץ למליאת המועצה.

היחידה שבה מתקיים שוויון מגדרי היא סיעת שוהם בתנופה, שהורכבה בשיטת ריצ'-רץ בין הגברים והנשים עם סיכויים שווים לשני המינים .ואכן שהם בתנופה משפרת במעט את הרושם מצב הנשים במליאה כשבנוסף לאלי פלג תכהן חברת המועצה סוזי בר. בסך הכל יהוו הנשים 15 אחוזים ממליאת המועצה, לעומת ייצוג נשים בשיעור 80 אחוזים בהנהגות בתי הספר ביישוב המהוות תקרת הזכוכית עבורן. נשות שוהם מצויות בתת ייצוג גם בהשוואה לממוצע הארצי שכן ביישובי אשכול סוציו- אקונומי 9 ששוהם נמנית עליו, שיעור חברות מועצה עומד על 30% ,ואילו באשכול 10 הן מגיעות ל 38%- . אחוז חברות המועצה בשוהם זהה למעשה לממוצע ביישובים נחשלים המדורגים באשכול.

הוסף תגובה

תגובתך תתפרסם לאחר אישור מערכת האתר