הרב סתיו

מנכ"ל הרבנות הראשית הרב משה דגן, מאיים להדיח את הרב סתיו מתפקידו כרב היישוב, כאילו שוהם היתה רפובליקת בננות שמישהו מבחוץ יכול למנות בה הנהגה בהתאם לצרכיו העסקניים  

 

אין גבול לחוצפה. מנכ"ל הרבנות הראשית לישראל, הרב משה דגן, מאיים להדיח את הרב דוד סתיו מתפקידו כרבה של שהם, במידה וארגון 'רבני צהר', שבראשו עומד הרב סתיו – יקים גוף כשרות אלטרנטיבי.

לפי דיווח בערוץ 7, האיום בהדחת הרב סתיו מגיע על רקע פסיקת בג"ץ, לפיה הרבנות הראשית היא היחידה המוסמכת להעניק תעודות הכשר/השגחה, אך בתי עסק לממכר מזון יוכלו לציין את הסטנדרטים הנוגעים למוצריהם ולדרך הכנת המזון.

בעקבות הפסיקה, הודיע ארגון רבני צהר כי יקדם את הקמת הגוף האלטרנטיבי למתן כשרות.

על פי איומיו של דגן: "ככל שיש אמת בפרסום, נבקש להבהיר כי לטעמנו, ככל שאכן יוקם מערך כשרות עצמאי כאמור על ידי ארגון צוהר, הדבר עשוי להשליך לטעמנו על המשך כהונתך כרב המועצה המקומית שהם, נוכח ניגוד העניינים בין שני העיסוקים".

בשיחה היום עם שוהם פלוס אמר הרב סתיו: " לקראת השנה החדשה  אני מבקש להבטיח לתושבי שוהם  שאעשה הכל כדיע לשרת  אותם כרב היישוב  במסירות ובנאמנות. אמשיך בכל כוחי לנסות לחבר בין החברה הישראלית ומורשתה  בלי להיכנע לתכתיבים של פוליטיקאים ועסקנים".

ככל שהרבנות הראשית והחבר'ה מסוגו של משה דגן יפעלו להדיח את הרב סתיו, ברור שהוא ושכמותו ימאיסו את עצמם על התושבים ביישוב.

את פניה היפות, הנאורות והמוסריות של היהדות, מייצג כאן הרב סתיו ולא משה דגן. המחשבה כאילו הוא או עסקנים אחרים יכולים לקבוע מי יהיו ראשי הציבור בשוהם, משקפת בערות ובורות בכל הנוגע ליישוב.        

 

הוסף תגובה

תגובתך תתפרסם לאחר אישור מערכת האתר