לפני דקות אחדות פרסמה רשות מקרקעי ישראל את תוצאות המכרזים בשכונת כרמים, שהוכיחו כי הדיבורים על האטה במחירי הנדל"ן אינם רלוונטיים לשוהם

רשות מקרקעי ישראל פרסמה לפני דקות אחדות את תוצאות המכרזים ל-38 מגרשים לבניה עצמית בשכונת כרמים בשוהם. המחיר הממוצע ששולם למגרש במכרזים הנוכחיים עומד על 1.7 מיליון שקלים לפני מע"מ, או מעט יותר מ-2 מיליון שקלים כולל מע"מ. לסכום הזה מתווסף היטל פיתוח של הקרקע בסך 37 אלף שקלים. אם הזוכים מתכוונים לנצל את מלוא אחוזי הבניה, מדובר בסכום נוסף של כ-195 אלף שקלים ובסך הכל ישלמו הזוכים בממוצע כ-2.25 מיליון שקלים, כולל מיסים והיטלים. המגרש הזול ביותר במתחם נמכר תמורת 1.58 מיליון שקלים ואילו עבור היקר ביותר ישלם הזוכה 1.89 מיליון שקלים, לפני מע"מ והיטלי פיתוח.  

מתוך 38 מגרשים רק שנים לא שווקו: האחד המיועד לנכי צה"ל והשני שימכר למושב ברקת, בעלי הקרקע בשכונת כרמים, במחיר הזכיה הממוצע. קרוב לוודאי שאגודת המושב תמכור אותו בעתיד לצד שלישי ותותיר בידיה את סכום הרווח.

המגרשים בשכונת כרמים הם דו-משפחתיים קטנים יחסית, ששטחם 250 מ"ר. לשם השוואה, לפני כשנה וחצי שיווקה רשות מקרקעי ישראל מגרשים זהים בגודלם, אף הם בשכונת כרמים, בסכום ממוצע של 1.3 מיליון שקלים לפני מע"מ והיטלי פיתוח. למעשה המחירים הנוכחיים משקפים התייקרות של כ-30 אחוזים במהלך שנה וחצי, במחירי הקרקע לבנייה עצמית ביישוב. בסקירת עסקאות עולה כי בשום קטגוריה נדל"נית, בכלל זה דירות 4 חדרים שמחירן התייקר מאד, לא נרשם זינוק כה משמעותי כמו במחירי המגרשים.    

 

בתצלום: נדל"ן בשוהם. לבית המצולם אין קשר לידיעה

 

תגובות  

1. Ola 23-04-2017 17:22
each time i used to read smaller posts which also clear their motive, and that
is also happening with this piece of writing which I am reading here.


my blog: manicure: http://www.sweetasmoiok.com
ציטוט

הוסף תגובה

תגובתך תתפרסם לאחר אישור מערכת האתר