מתנה את הסכמתה לשיווק הפרוייקט בהגדלת מספר הדירות המוזלות לצעירי שוהם, ובקידום אזור התעשייה הדרומי

shkona

מועצת שוהם סירבה לדרישה לחתום עם רמ"י על הסכם לשיווק 1,220 יח"ד  בשכונה החדשה בדרום היישוב. בכך חיבלה המועצה בתמונת המצב החיובית שמנסה השר כחלון להציג, בהקשר של גידול בהסכמים על התחלות בניה בשנת 2016.   

מתוך 1220 יח"ד המתוכננות להיבנות בשכונה, 240 שייכות לבעל הקרקע, מושב בית נחמיה וימכרו בשוק החופשי באמצעות חברת הבנייה 'אלמוג כדאי' שעימה התקשר המושב. המחלוקת נוגעת ליתר  980 היחידות הנותרות, כאשר המועצה דורשת להקצות 800 דירות לבניה במחיר למשתכן, ובנוסף- בהתאם לסיכום מוקדם, להקצות 20 אחוז מהדירות הללו לצעירים בני שוהם בתעריף מוזל. מנגד, החברה הממשלתית 'דירה להשכיר', דורשת לבנות 300 דירות להשכרה ארוכת טווח, באופן שיותיר הרבה פחות דירות במחיר למשתכן בכלל ולצעירי היישוב בפרט. מבדיקת "שוהם פלוס" עולה כי רשות מקרקעי ישראל מצדדת בעמדתה של מועצת שוהם והסוגיה הזו תידון בתקופה הקרובה.

מחלוקת נוספת נוגעת לאזור התעשייה המתוכנן להיבנות בכניסה הדרומית בעמק שלמרגלות שכונת הדסים. מועצת שוהם מנסה לכרוך את שיווק שכונת המגורים שהאוצר עושה כל מאמץ כדי להאיץ את בנייתה, במתן היתרים לבניה ובפרסום מכרזים לשיווק מתחם העסקים שתכנונו הושלם ואושר בתב"ע כבר לפני ארבע שנים.

המתחם החדש שתוכנן על ידי החברה הכלכלית, יכלול 40 אלף מ"ר בנוי שטחי משרדים, חנויות, אולם אירועים ותחנת דלק והוא יהווה מעין המשך לשלב ב' של מתחם העסקים איירפורט סיטי. בעוד מועצת שוהם מעוניינת להאיץ את פיתוח המיזם שיניב לקופתה ארנונה בסדרי גודל של מיליוני שקלים בשנה, הרי שברמ"י איש אינו ממהר ואישורו של הפרויקט מתעכב מטעמים ביורוקרטיים כבר שנים. אגב, גם הקרקע המיועדת לתעשייה שייכת למושב בית נחמיה.

במועצה כבר הבשילה ההבנה כי אין להחמיץ את שעת הכושר שנקרתה כעת בידה כדי לקדם את הקמת אזור התעשייה, ויש לכרוך את הבניה למגורים מצידו האחד של כביש הכניסה ליישוב, בקידום אזור העסקים.

ראש המועצה, גיל ליבנה, אמר השבוע: "הערכה שלנו היא שברבעון הקרוב המחלוקות ייושבו וצפוי שיווק השכונה בעוד 3 חודשים.  גורמי המועצה קיימו מגעים מול מנהל רשות מקרקעי ישראל, ואף עם שר האוצר משה כחלון, שטרם הביאו ליישוב המחלוקות שיאפשרו את השיווק. בכוונת המועצה להמשיך במגעים שיאפשרו שיווק השכונה ברבעון הראשון של השנה. בהתאם להסכם, 20 אחוזים מהדירות שייבנו ישווקו בהגרלה לבני המקום זכאי משרד השיכון , היינו כ- 240 דירות בנות 3,4 ו- 5 חדרים ימכרו לזוכים בהגרלה בנחה בשיעור מאות אלפי שקלים.

בצילום: השטח המיועד לשכונה החדשה 

      

    

הוסף תגובה

תגובתך תתפרסם לאחר אישור מערכת האתר