הרב סתיו

סתיו חתום על העצומה בתוארו כרב היישוב שוהם, זאת על אף שעמדתו אינה משקפת את דעת הציבור ביישוב ואולי מייצגת רק מיעוט מקרב תושבי שוהם 

 

רב היישוב שוהם, דויד סתיו, חתם אתמול על עצומה הקוראת לציבור להגיע להתנחלות עמונה כדי להתנגד פיזית לפינוי הצפוי של היישוב. יחד איתו חתמו על העצומה  120 רבנים מהציונות הדתית. רוב החותמים על העצומה הם רבנים מהציונות הדתית, בהם רבנים המזוהים עם הימין הקיצוני. בין החותמים, הרב חיים דרוקמן ראש ישיבת אור עציון, הרב שמואל אליהו מהעיר צפת, רב קיריית ארבע דב ליאור  והרב שלמה אבינר העומד בראש ישיבת עטרת כוהנים.

הרב סתיו חתום על העצומה הפוליטית בתוארו כרב היישוב שוהם, על אף שנראה כי בעניין זה נראה כי הוא מייצג בעיקר את עצמו, ובוודאי שאינו משקף את דעת רוב תושבי שוהם. לפיכך, היה ראוי להצניע במקרה זה את ההקשר לשוהם, ולו מפאת הרושם ששימוש בתואר כרב היישוב, עלול בטעות ליצור רושם כאילו יישוב שלם, או לפחות חלקים נרחבים ממנו, שותפים לדעתו - ולא היא.

בעצומה נאמר בין היתר כי, "אם רחמנא ליצלן יגיע יום הגירוש, אנו קוראים לציבור הרחב להמשיך ולשהות ביישוב, ולהביע מחאה נמרצת, על הרס היישוב, באמצעות התנגדות פאסיבית וללא אלימות. אנו קוראים לממשלת ישראל ולעומד בראשה למנוע לאלתר את ההרס הנפשע והמיותר הזה."       

הוסף תגובה

תגובתך תתפרסם לאחר אישור מערכת האתר