אלי מצרי שבאף אחת מהתוכניות לא היה מועמד להדחה ואף היה מטובי הבשלנים במאסטר שף, הודח במפתיע. מצרי: החלק של הבישול במאסטר שף מהווה רק מרכיב קטן  

אלי מצרי שכיהן בעבר כמנהל אגף החינוך במועצת שוהם, הודח אתמול בערב מתחרות הבישול מאסטר שף בערוץ 2, לאחר שהכין מנת דג לא מוצלחת, שגרמה להדחתו על ידי צוות השופטים.

מצרי לא היה הבשלן הפחות טוב בתוכנית, להיפך- הוא מבין היטב ברזי הבישול. בחמשת התוכניות הראשונות יצר מנות מהיותר טובות שהוצגו בפני השופטים, הוכיח ידע רחב ובשום שלב לא היה מועמד להדחה. אלא שאתמול התוכנית פנתה לעבר אופקים חדשים, הזויים משהו, בהם נדרשו המתמודדים לעסוק בניתוח טקסט ספרותי מתפייט שחיבר לפני 30 שנה השף אייל שני, כשתיאר את אחת המנות שהגיש במסעדתו המיתוגית, 'אוקינוס', בירושלים. הקונספט החדש נידמה כשילוב של מבחן בגרות בספרות יחד עם מבחן בבישול.  

מצרי הגיש לשופטים דג מוסר שבו הראש הכרות הונח בצד אחד של הצלחת, וגוף הדג בקצה השני, ובין השניים הפרידה מעיין גיליוטינה בדמות שני פלפלונים אדומים.

על אף שכמו כמעט כמו בכל תכנית,אחת המתמודדות היתה זו שהגישה את המנה הפחות מוצלחת, דווקא מצרי היה זה שהלך הביתה. קשה להשתחרר מהרושם שבייסוד ההדחה עומדים גם שיקולים נוספים, כמו הקצב והיכולת לעבור מסך בגילו המתקדם, 72, לעומת מתחרים צעירים, מלאי עיזוז ומלאות חן, חלקם חסרי הבנה קולינרית בסיסית, ואין דרך להבין כיצד נמצא להם מקום בנבחרת.    

בשיחה עם שוהם פלוס אחרי ההדחה, אומר אלי מצרי: "החיים כיף גם היום אחרי שהודחתי, וכבר קיבלתי  600 הודעות תמיכה ועידוד. הגעתי למאסטר שף בזכות רוני, בתי הקונדיטורית. לא באתי כדי לזכות, אלא כדי להנות וניהנתי מכל רגע, כך שהרווח הוא שלי".

מתגעגע לשוהם? 

"אני זוכר את שוהם לטובה ואני בקשר עם ראש המועצה גיל ליבנה, וכל מה שאוכל לעשות כדי לשבח את שוהם אעשה בכל הזדמנות. אני גאה שיצא לי לתרום תקופה קצרה בשוהם. ואין לי כעס על אף אחד בשוהם".

מה תעשה עכשיו עם הבישולים?

"מאסטר שף נתן לי גושפנקא ציבורית ואני מקבל עכשיו הרבה הצעות ונמצא בשלבי בדיקה. אני לא הולך להשתעבד למסעדנות, אבל כן לעשות סדנאות ולבשל פה ושם בצד הכיפי של הבישול. ההתמחות שלי היא באוכל ביסטרו צרפתי ובאוכל מקסיקני טבעוני, ואלה יהיו שני התחומים בהם אעסוק. יש לי פרנסה ופנסיה ומה שאני עושה זה בשביל הנפש ושביל הכיף". 

הוסף תגובה

תגובתך תתפרסם לאחר אישור מערכת האתר