עץ ביער בן שמן נעטף בקרטונים ובחומרים דליקים, אך העבריינים נמלטו בטרם הספיקו לשרוף את היער  

 

ניסיון להצית שריפת יער נכשל היום בצהריים ביער בן שמן, ככל הנראה לאחר שהמציתים  הופרעו במלאכתם על ידי גורם כלשהו. האירוע התרחש ביער בן שמן ובמהלכו המציתים עטפו עץ בוגר בקרטונים וחומרים דליקים בכוונה להצית אותו ולגרום לשריפת יער. אחת ההשערות גורסת כי הם התכוונו לחזור לשם בלילה לאחר ולהצית את העץ, לאחר שסיימו את הכנותיהם ביום, אולם גורמים אחרים טוענים כי הגיוני יותר שהמציתים ברחו לאחר שהופרעו על ידי אדם או גורם שעבר באזור והם נמלטו מבלי לסיים את מלאכתם.  

srefa4

בתצלום: עץ בוגר עטוף בקרטונים וחומרים דליקים. ההצתה שנמנעה, היום בבן שמן

מועצת שוהם יחד עם אנשי הקק"ל עורכים בימים אלה סיורים קבועים ביער שוהם, ביום ובלילה, על מנת לנסות לאתר ניסיונות הצתה.

מאז הדליקה בשוהם, בתחילת השבוע נרשם גידול חד בשיעור התושבים הנתונים לחרדה, מחשש להתפרצות של שריפות בשוהם. ביממה האחרונה התקבלו במוקד כמה עשרות פניות מצד תושבים שהריחו ריחות עשן ומדורה. הריחות האלה מגיעים מאזור נוסף איילון שם כילתה האש במהלך יום אתמול שטחים נרחבים, וכן מהיישוב דולב ממזרח לשוהם, בהרי ירושלים, שגם בסביבתו היתה אתמול שריפה בהיקף רחב. ריחות השריפה נישאים לשוהם עם הרוח המזרחית, ויוצרים רושם כאילו הדליקות ביער שוהם התחדשו.    

לנוכח המצב, מועצת שוהם יחד עם רשויות מקומיות נוספות באזור, פועלות לארגן מטה אירוח מרכזי שייפנה משפחות שנטשו את בתיהן בצפון הארץ וייקשר אותן למשפחות מארחות בשוהם ובאזור. משפחות המעוניינות לארח מפונים מאזורי השריפות, מוזמנות לפנות למוקד מועצת שוהם.  

כתבות נוספות בעניין השריפות בשוהם

בגלל שאננות הכבאים השריפה בשוהם התפשטה עד בתי התושבים

תגובות  

1. ולדימיר בוסקילה 27-11-2016 10:05
ובמקום אחר הוצג כמתקן לשיגור חומרים מציתים.
ציטוט

הוסף תגובה

תגובתך תתפרסם לאחר אישור מערכת האתר