לראשונה יפעל מרכול דיסקאונט ביישוב ויציג אלטרנטיבה למונופול שופרסל בשוהם, שמחיריו מהגבוהים בארץ 

 

ידיעה בלעדית: ביום שני השבוע, נחתם הסכם למכירת מרכול  'מגה בעיר' סניף מול שוהם, שהיה בבעלות יינות ביתן בחודשים האחרונים, לרשת ויקטורי. מיד אחר כך הגיע הבעלים החדשים, אייל רביד. בכך נכנסת לשוהם, לראשונה מאז הקמת היישוב, רשת מוזלת שמחיריה דומים לאלה של רמי לוי ואחרים.

 

mega5

בתצלום: מרכול מגה בעיר בשוהם

רשת ויקטורי מונה כיום 32 סניפים ברחבי הארץ, חמישה מהם סניפים באזורים חרדיים. היא נחשבת לרשת דיסקאונט מהיותר זולות, ודומה בסגנונה ליינות ביתן. הבשורה לתושבי שוהם היא שמחירים תחת ההנהלה החדשה יוזלו, ואולי אף ישברו את רמות המחירים הגבוהות המאפיינות את שופרסל השולטת בשניים משלושת המרכולים ביישוב.

את המהלך להחלפת יינות ביתן שרכשה לפני מספר חודשים את סניף מגה במול שוהם, הוביל ראש המועצה. ליבנה פנה לפני מספר חודשים לממונה על ההגבלים העסקיים, בדרישה להחריג את סניף מגה בשוהם מהעסקה שבה רכשה יינות ביתן את פעילות מגה ברחבי ארץ, בנימוק שיינות ביתן  המחזיקה כבר סניף אחד באיירפורט סיטי, עלולה להפוך למונופול מקומי. הוא דרש מהממונה על ההגבלים העסקיים למכור את הסניף לרשת אחרת, על מנת להגביר את התחרות באזור ולהביא להוזלת מחירים.

רביד אמר לעובדים כי הוא מעוניין לשמר את צוות העובדים כמו שהוא ולא לבצע שינויים. ואולם, לנוכח התחייבותה של יינות ביתן  לקלוט בסניפיה את עובדי המרכולים שימכרו לרשת שלישית, יתכן כי חלקם יעדיפו להשתלב דווקא ביינות ביתן.מיד לאחר שנחתם ההסכם, הגיעו כמה מעובדי ויקטורי על מנת לצלם את הסניף מכל עבריו, כדי להבטיח שלא יוצאו משם ציוד ומתקנים. בשיחות עם עובדים השבוע, אמרו כולם כי לנוכח תנאי העבודה העדיפים, בכוונתם לפרוש ולהשתלב בסניפי יינות ביתן.

כעת מצופה מראש המועצה, ליבנה, לנהל את המאבק לביטול המונופול של שופרסל, אם באמצעות מכירה של אחד משני הסניפים ביישוב, ואם בדרך של הטלת פיקוח על המחירים, כנהוג לגבי מונופולים בענפים שונים.

ליבנה בתגובה: "המהלך שניהלנו להגברת התחרות בשוהם נושא כעת פירות.  אני מצפה מויקטורי להנהיג בשוהם מחירים שאינם עולים על אלו שבסניפיה האחרים. כולנו תקווה שהמהלך החשוב הזה, שהוא ציון דרך בתחום הצרכנות בשוהם, יסמן תהליך של הוזלת מחירים כוללת והרחבת התחרות".

"אני אמשיך לפעול  ללא לאות, כדי להביא לפירוק מונופול שופרסל ביישוב. בחודשים האלה ייתרחשו בשוהם כמה תהליכים צרכניים במקביל, בהם פתיחת הקניון בצפון היישוב, כניסת רשת ויקטורי, ופתיחה של מרכול דיסקאונט נוסף בהיי-פארק שוהם,  אני מעריך שעולם הצרכנות ביישוב יעבור שינויים דרמטיים, רמת המחירים במרכולים תרד ותיישר קו עם ערים אחרות בארץ."           

הוסף תגובה

תגובתך תתפרסם לאחר אישור מערכת האתר