האש קרובה כרגע חמישה מטר מהבתים ברחוב קדם ותושבים מגנים על רכושם באמצעות צינורות השקייה

מחזה סוראליסטי שמעולם לא נראה קודם בשוהם: תושבים ברחוב קדם עומדים בגינות הבתים עם צינורות השקייה ומתיזים מים כדי להרחיק את האש שהתקרבה כבר חמישה מטרים בפתח הבית. כוחות הכיבוי שהיו אמורים להשתלט על השריפה, הפגינו שאננות, לא נענו לאזהרות תושבים ולא הפנו כבאית לעבר רחוב קדם, בהנחה שהם יצליחו להשתלט על האש ביער שוהם. ואולם תוך דקות האש חצתה את כביש 444 ועברה מיער שוהם מערבה לעבר השכונות המאוכלסות והתקרבה למרחק 5 מטרים מהבתים באמצע רחוב קדם, באזור צומת רחוב תבור. 

השריפה פרצה בשעה 13:00 ביער שוהם, במעבר התת קרקעי שממנו עוברים התושבים לעבר היער. השריפה התפשטה מאזור מדרגות העץ שמהן מטפסים התושבים ליער והתפשטה בהתחלה על שטח המוערך בכשני דונם. נכון ל-13:30התקבל דיווח כי האש כבר התפשטה לעבר שביל האופנייםההיקפי של שוהם. כרגע הגיעו לשוהם 6 כבאיות  אולם חלקן מתעכבות, בשל העובדה שטרם פתחו את מחסום הכניסה בשביל ההקפי של שוהם, ולכן כבאיות אינן יכולות לצאת מכיוון המנהרה התת קרקעית שלמרגלות בית ספר ניצנים לעבר היער. 

השריפה כילתה עד כה שטחי יער בהם קוצים ועצים. כרגע נחסם לתנועה כביש 444, בשל העשן הכבד ובשל הסכנה לנהגים. יצויין כי מראש הזהירו החזאים כי הרוחות המזרחיות עלולות ללבות שריפות, כפי שאכן קורה במהלך היום באזורים שונים בארץ. 

סברה ראשונית, הנסמכת על סמיכות האש שפרצה לכביש 444  גורסת כי השריפה החלה בשל סיגריה בוערת שהושלכה על ידי נהג ועפה ברוח לשטח המיוער.

הריחות אופפים את כל השכונות המזרחיות בשוהם, בהם יעלים, חמניות, סחלבים ושכונה מ"ד. 

עקבו אחרי הפרסומים בשוהם פלוס.

 בתצלום: האש המתפשטת ביער שוהם

לקריאה נוספת אודות השריפה:

ואלו נזקי השריפה ביער שוהם

 

הוסף תגובה

תגובתך תתפרסם לאחר אישור מערכת האתר