פריצות בשוהם

ב-2015 נרשמו בשוהם 23 פריצות לדירות, לעומת 94 פריצות בתשעת החודשים הראשונים של 2016 

לעומת העליה בשיעור הפריצות לבתים, נרשמת דעיכה במספר הפריצות לכלי רכב ביישוב, מ-60 בכל שנת 2015, ל-20 בתשעת החודשים הראשונים של 2016.  

לשאלה, אם העלייה בהיקף הפריצות לבתים קשורה להסרת המחסומים בכניסות ליישוב, קב״ט מועצת שוהם, משה ויגדור, מציג נתונים לפיהם במהלך שנה וחצי האחרונות המחסומים לא הניבו ולו תפיסה אחת, בעוד שתוספת ניידת השיטור שבאה במקומם, כבר הניבה ארבע תפיסות של חוליות פורצים. 

לדבריו, אפיון הבתים שבהם התרחשו פריצות בשוהם, מצביע על כך שכ-90 אחוזים מהם לא היו ממוגנים. ״כל אמצעי, בין אם זו מערכת אזעקה, פנס תאורה עם חיישן אוטומטי, או  כלב בבית - האמצעים האלה מרתיעים את הפורצים וגורמים להם להסתלק", אומר קב"ט המועצה. 

מבדיקה עולה כי כל הפורצים שנתפסו עד כה היו תושבי שטחים. ויגדור: "ככל שהמצב הביטחוני נרגע ותופעת הסכינאות דועכת, כך הצבא מרפה את הלחץ במחסומים ובדרכי הגישה לקו הירוק. במצב כזה מתאפשר לעבריינים להגיע בקלות ליישובי הקו הירוק בקלות והיקף העבירות גדל משמעותית".   

בקרוב ישודרג בשוהם מערך מצלמות הטלוויזיה במעגל סגור. מצלמות חדשות יוצבו לאורך שדרות עמק איילון בכניסה הדרומית והצפונית, בכניסה מרח' מודיעים, בגן החבל, גן היובל, גן המגדל וגן השעון, ובשדרות עמק איילון בסמוך לכיכרות מרכזיים. כן תבוצע פריסה של מצלמות בגנים מרכזיים בשכונות חדשות ובשביל ההליכה המקיף את היישוב.

בתצלום: סריקות אחרי פורצים בשוהם בחודש האחרון  

הוסף תגובה

תגובתך תתפרסם לאחר אישור מערכת האתר