ישיבת שלהבת

חוסר התחשבות בצורכי הציבור הוא שמניע את תלמידי שלהבת להפגין במחאה על כוונה לאכלס כיתות ריקות בחניכי הצופים 

 

כאילו לא היו אלה תלמידי שלהבת שהתנחלו בתיכון שוהם ואכלסו שם אגף שלם במשך שנתיים תמימות עד לסיום בניית הישיבה  -  כעת הם מקיימים פעולות מחאה נגד הכוונה לאכלס בכיתות העודפות במבנה הישיבה את שבט ראם של תנועת הצופים.

אתמול הגיעו כעשרה מתלמידי הישיבה לערוך הפגנה מול בניין המועצה, על כך שהם נאלצים לזוז ממקומם וכתה י"ב, לא עלינו, וללמוד בחדר אחר מכפי שהיו רגילים. במסגרת פעולות המחאה, אתמול הם לא הלכו ללמוד, ובהודעת ווטס-אפ שהופצה נקראו תלמידים להצטרף למחאה והודיעו – אנחנו לא מוכנים שישפילו אותנו ושישחקו בנו.

הקבוצה הזו, שפרט להנהגת בית הספר, אינה מצליחה לגייס תומכים רבים למאבקה, אפילו מקרב הציבור הדתי, הפגינה במשך שעה ארוכה, וכחלק מהטחת הרפש בסביבה, התלוננה כי גורשה מבניין המועצה, אחרי שהשוטרים והנהלת המועצה התנכלו להם. בירור בקרב עובדי המועצה מעלה גרסה לפיה פקח השיטור העירוני שממילא שהה במקום, העיר להם על רעש ואף ציין כי ההפגנה נערכת ללא רישיון.  

קמפוס של שלהבת נבנה לפי צפי עתידי של 800 תלמידים שעבורם נבנו 24 כיתות. ואולם בפועל לומדים שם רק 450 תלמידים המנצלים בסך הכל 18 כיתות, המאוכלסות בתנאי לוקסוס של 25 ילדים בכיתה - תנאים שילדי תיכון שוהם יכלו רק לחלום עליהם.

למעשה, שש כיתות בישיבה כלל אינן מאוכלסות, ובשנים הבאות התחזית מלמדת כי יתפנו יותר ויותר כיתות, באופן שספק אם תתקיים הצדקה לקיומו של המוסד הזה, בוודאי במבנה כה גדול בממדיו.

אגב, שלהבת אינו המוסד היחיד נלקחו ממנו כיתות. לפני כשנתיים אוכלס אגף שלם בבית ספר ניצנים, לטובת פרויקט מחוננים אזורי, בלא שמישהו מבית הספר חשב בכלל לבוא בטענות.

למרות המחאות, ב-15 לנובמבר מתכוונת מועצת שוהם להעביר את ארבע כיתות לשבט הצופים, כדי שיפעל שם ביום שישי, בו ממילא לא מתקיימים לימודים בישיבה, ובשלישי מהשעה 17:00, כאשר התלמידים כבר לא נמצאים במתחם בית הספר.

 

כתבות נוספות על ישיבת שלהבת

כך הצניעו את הישגי תיכון שוהם כדי לקדם את המוניטין של ישיבת שלהבת

  

תגובות  

5. אידה 03-11-2016 06:41
אני מניחה גם שתלמידי תיכון שוהם לא יעלו על דעתם לשלם 7000 ש"ח בשנה בכדי לקבל כיתות קטנות...
אין להשוות שימוש בכיתות לצורך לימוד לשימוש בכיתות לצורך פעילות תנועת נוער. בנוסף, נלקחת מהישיבה פיסת הדשא היחידה בה הבנים יכולים להיות בהפסקה. כדי שהעיתונאי המכובד ייכנס לעובי הקורה ולא יכפיש סתם ציבור שלם.
ציטוט
4. אנונימוס 02-11-2016 16:11
כפי שאמרו בכתבה כעשרה ילדים "הפגינו" מול המועצה אז החוק קובע שרק מעל חמישים איש התקהלות הזאת צריכה רישיון הם גם צריכים לפרוס שלטים לצעוק סיסמאות ולהפריע לשקט הציבורי מה שהם לא עשו.
ציטוט
3. חסוי 02-11-2016 16:10
הכתבה הזאת היא פשוט בושה אחת גדולה. אני מציע לעורך העיתון לצאת משנאת הדתיים שלו ולהתחיל לצאת לבדוק עובדות בשטח ולהפסיק את התיאור ההמגמתי והמבזה.
ציטוט
2. יוסי 02-11-2016 15:57
אין קשר לבין מה שקרה בפועל לבין מה שכתוב פה בכתבה
הפקח לא העיר לתלמידים על רעש אלא יצא החוצה וצעק תעופו מפה בזמן שהתלמידים ישבו בשקט ו״למדו״
ציטוט
1. בתיה 02-11-2016 15:38
רק העובדה ששתי כיתות אכן התחילו דרכן כבי"ס צומח במוסד אחר.וההיתמעות שלהם היתה פשוטה שכן ההפסקות אותן הפסקות .בעוד שבמצב שאתה בוחר להשוות מדובר בתנועת נוער המתאכלסת במוסד חינוכי ואשר שעות הפעילות מתנגשות. אנחנו מעוניינים שילדינו יזכו לסביבה אופטימאלית ושקטה בזמן הלימודים. ומעניין מדוע ועד השכונה שזה אמור לשרת את צורכי ילדיו מתנגד בכל תוקף לשיכון הצופים בשכונה...
ציטוט

הוסף תגובה

תגובתך תתפרסם לאחר אישור מערכת האתר