מוזות בשוהם

לאחר מספר שנים שבהן  פסטיבל מוזות בשוהם הלך ודעך, נראה כי העונה הזו היא הטובה ביותר ב-16 השנים מאז היווסדו

 

השנה נבחרו אירועים למוזות שוהם בקונספט של משפחות. כך, מתי כספי אירח להופעה את בתו סויאן, סי היימן הופיעה יחד עם בנה, אביו גפן אירח את אביו יהונתן גפן, והיום משפחת סולימן הגדול תופיע ברכב של שלושת האחים. על במה אחרת יופיע הערב בגן החבל הרכב של משפחת בנאי.  

הופעתו של אביב גפן ולהקת התעויות יחד עם יונתן גפן, אתמול בערב, היתה לא פחות ממדהימה וגן החבל מעולם לא היה גדוש ומלא קהל כמו אתמול. ניכר כי בחברה העירונית חמש ובמועצת שוהם הפנימו את הביקורת הציבורית על בחירה לא מוצלחת של אומנים ביום העצמאות האחרון, הפיקו את הלקחים והשקיעו חשיבה רבה.

בפתיחת התוכנייה של מוזות בשוהם מופיעים דברי ברכה של שרת התרבות מירי רגב. אפשר לתהות, האם העובדה שבפעם הראשונה מאז היווסדו, יעלה בפסטיבל מופע מוסיקה מזרחית, קשורה אליה. במועצת שוהם מסבירים כי רגב לא התערבה בתכני הפסטיבל, אבל יתכן כי העידוד החוזר ונשנה שהיא מעניקה למוסיקה מזרחית, נתנו לגיטימציה ורוח גבית לחברה לתרבות חמש, לאזור עוז  כדי לשלב בבמה המרכזית מופע מזרחי כבד של משפחת סולימן הגדול על שלושת ילדיה: חופני ורדינה ויזהר. אמנם כבר היתה בעבר הופעה מזרחית, של שרית חדד, אבל חדד היא מזרחי לייט ויותר מיינסטרים.            

אחת הסיבות להיחלשותו של הפסטיבל בשנים הקודמות, היא דגש על סוכות אמנים מקומיות, שלא עוררו עניין רב. הסוכות הנחמדות עדיין מהוות חלק מהפסטיבל וטוב שכך, אך הדגש הושם השנה על אירועי מוסיקה עם בחירה מוצלחת של אומנים ומספר מופעים מושכי קהל בכל ערב.

לנוכח החשיבה וההיערכות המקצועית לקראת הפסטיבל, מסתמן כי העונה הזו היא המוצלחת ביותר מאז היווסדו.

שאפו לחברה לתרבות חמש.

בתצלום: הקהל במופע של אביב גפן אתמול במוזות בשוהם. צילום: רועי ברפמן

 

 

תגובות  

1. מיכל 21-10-2016 03:31
האירועים היו נהדרים , הנאה צרופה, ההופעה של משפחת כהן לא היתה מזרחית בכלל.
ציטוט

הוסף תגובה

תגובתך תתפרסם לאחר אישור מערכת האתר