מגה שוהם

הממונה על ההגבלים העסקיים פירסם מכרז למכירת מגה בעיר בשוהם ויינות ביתן באיירפורט טיסי, אך הודיע כי ימכור רק את אחד מהשניים, בהתאם להצעות שיתקבלו  

 

הממונה על ההגבלים העסקיים, פרסם בעיתונות הכלכלית, מכרז המזמין רשתות שיווק להגיש הצעות לרכישה של מרכול יינות ביתן באיירפורט סיטי ומרכול מגה במרכז המסחרי מול שוהם. ככל סניפי מגה, גם המרכול בשוהם עבר לפני חודשים אחדים לשליטתה של יינות ביתן, אך  פועל כיום תחת שמו המקורי. על פי הודעה שפרסם הנאמן מטעם הממונה על ההגבלים העסקיים, עו"ד יעקב אמסטר,  רק אחד משני הסניפים ימכר. המועד האחרון להגשת ההצעות הוא 9 לנובמבר.

במהלך של רכישת רשת מגה בעיר, לפני חודשים אחדים, התנה הממונה על ההגבלים העסקיים את ביצוע העסקה בכך ששמונה מהסניפי  מגה שנרכשו בעסקת חבילה,  ימכרו על ידי יינות ביתן לצד שלישי. שמונת הסניפים הללו, בכללם מרכול מגה בשוהם, הם כאלה המצויים בסמיכות לסניפים אחרים של הרשת, באופן שלדעת הממונה, עלולים ליצור מונופול מקומי ולמנוע תחרות. בית המשפט הקצה תקופה קצרה לצורך מכירת הסניפים הללו, אולם הותיר את פרק הזמן חסוי, מאחר ומתן פומבי למועד שהוקצב, היה עלול להזמין לחצים לא הוגנים במהלך המשא ומתן ולגרום לרשת יינות ביתן להסתפק בעסקה שלא תמקסם את המחיר והתנאים המיטביים.

החלטתו של הממונה להורות על מכירת אחד הסניפים באה לאחר פנייתו של ראש מועצת שוהם, גיל ליבנה, שהזהיר כי שני סניפים ברדיוס של חמישה קילומטר, יהוו מונופול והם עלולים לסכל תחרות. ואולם המחירים הגבוהים בשוהם, כמו היעדר תחרות ביישוב, נובע בראש ובראשונה משליטתה של שופרסל בשניים משלושת המרכולים ביישוב, שבהם היא מפעילה את הסניפים היקרים ביותר בקבוצה, "שופרסל שלי".

לאחרונה שיגר ליבנה איגרת למנכ"ל שופרסל, בדרישה להמיר את אחד המרכולים לרשת הדיסקאונט "שופרסל דיל". ואולם עד כה לא נקטה הרשת מהלך שמשמעו פתיחת השוק המקומי לתחרות. כעת מצופה אפוא כי ראש המועצה יפנה לממונה על ההגבלים העסקיים כדי שיפעל לצמצום השליטה של שופרסל במרכולי היישוב, באופן שיוזיל את המחירים ויעודד תחרות.

בקרב עובדי מרכול מגה שוררים חרדה וחוסר וודאות ואיש מהם אינו יודע לאן פניו. בין העובדים במרכול גם כאלה שהחלו לעבוד במגה לפני 40 שנה והם קיוו כי בסופו של דבר המרכול יישאר בשליטת יינות ביתן, הנחשבת למעסיק נוח והגון יותר מרשתות דיסקאונט אחרות.    

בתצלום: עובדים מודאגים במרכול מגה בשוהם    .

כתבות נוספות באותו נושא:

מרכול מגה סניף שוהם נסגר    

הוסף תגובה

תגובתך תתפרסם לאחר אישור מערכת האתר