יגאל בראל

לאחר מאבק בן שנתיים במחלת הסרטן במהלכו כתב ספר המשמש השראה לחולים רבים

 

יגאל בראל (חג'אג'), 55, תושב שוהם, נפטר הלילה ממחלת הסרטן. הוא יובא למנוחות היום, ערב יום כיפור, בשעה 12:30 בבית העלמין בית-עריף.

יגאל, מוותיקי שוהם, תושב רחוב הבשור, מוכר לרבים עוד מהימים בהם עבד כמנהל אזור שוהם של חברת האבטחה מוקד אמון, נפטר הלילה בשעה 02:00 בביתו, לאחר מאבק בן שנתיים במחלת הסרטן שקיננה בגופו.

במהלך תקופת המחלה כתב והוציא לאור ספר את ספרו “ציידי הממוטות” - משל על דרכי התמודדות רגשיות עם אתגר בלתי אפשרי, ההופך לאפשרי בזכות נכונות, נחישות ותעצומות הנפש להיאבק כנגד כל הסיכויים. עשרות עותקים מהספר הופצו גם בקרב תושבי שוהם והוא שימש מקור השראה לחולים רבים ברחבי הארץ. 

mamutot

עם הוצאתו לאור של הספר אמר יגאל: "יש לי פריבלגיה מרגע ההודעה על המחלה והידיעה שיש לי כמה חודשים, לחיות באמת כל יום כאילו היה היום האחרון. גם לאחר רגעים קשים אנחנו לא מאבדים תקווה, ותמיד יימצא התומך התורן. אומנם צפויה דרך לא קלה, פיזית ונפשית, אבל אנחנו מסתכלים קדימה בתקווה ובציפיה להחלמה מלאה. יצרנו סביבי אוסף אנשים טובים וצוות שכל תכליתו להביא אותי לחוף מבטחים. אנשים שמגיעים אלינו לעודד יוצאים מעודדים, כמות החברים צומחת, קשרים מהעבר מתפתחים ואנחנו לא מחמיצים אף הזדמנות לבלות ולראות סרט או הופעה. אחרי  שנה של טיפולים, החלטתי לשתף ולכתוב על התהליך, על התובנות ובכלל על החיים".

בראל גדל במשפחה שכולה מחולון, כשאחיו הבוגר ממנו בשלוש שנים, הצנחן עמוס חג'אג' ז"ל, נהרג באסון המסוקים בבקעת הירדן בשנת 1977. עיריית חולון הנציחה את זכר אחיו וקראה על שמו גן ציבורי גדול בשדרות קוגל, סמוך לבית הוריו. יגאל הותיר אחריו רעייה, פטרישיה (פטי)  ושלושה ילדים: ירדן, כרמל ויובל. 

בצילומים: למעלה- יגאל בראל, למטה: ספרו - ציידי הממוטות

 

הוסף תגובה

תגובתך תתפרסם לאחר אישור מערכת האתר