ארמונד בן נעים שוהם

ערב יום הכיפורים מתרחב מפעל הזנה המיועד לספק מזון למשפחות של יולדות משוהם. היוזמה שהחלה באופן ספונטני כדי לדאוג לילדיו של ארמונד בן נעים ז"ל, התרחבה בשנה האחרונה וכבר מקיפה עשרות בשלניות מקומיות    

 

קבוצת חסד על שם ארמונד בן-נעים הפועלת בשוהם בהכנת ארוחות למשפחות אבלות, מרחיבה את פעילותה גם למשפחות של יולדות במגזר החילוני, שיקבלו ארוחות למשך שבוע ימים מיום הלידה. היוזמה תחל מיד אחרי החגים.

את המיזם מארגנת קבוצה המונה עשרות נשים משוהם, שהוקמה לאחר מותו של ארמונד בן נעים, לפני כשנה, על ידי חברות המשפחה. הקבוצה עסקה בשנה האחרונה בהכנת ארוחות חמות בעתות משבר ומצוקה של משפחות במגזר הדתי בשוהם.

לבנה, אלמנתו של ארמונד בן נעים: "במקור המיזם הזה נולד כדי לדאוג לילדים שלי, כאשר שהיתי לצד ארמונד תקופה ארוכה בבית חולים ונשות הקהילה דאגו לילדים שלי. מכאן הרעיון התחיל ולאחר פטירתו החלטנו להמשיך ביוזמה למען משפחות אחרות. אנחנו דואגים שלא יהיה מצב בו בכל רגע מישהו ידפוק בדלת ויביא סיר, אלא מארגנים משלוח אחד מרוכז, באופן שלא תהיה הפרעה לבני המשפחה".

אתן מזהות היענות מהציבור?

"היקף הפעילות גדל מיום ליום ויש תופעה לפיה המשפחות שנעזרו וקיבלו מאיתנו ארוחות, יצאו מהמשבר ובעצמן הצטרפו למיזם ככאלה המכינות אוכל לאחרים. התחלנו במגזר הדתי וכעת אנחנו מרחיבות את פעילותנו גם למשפחות שאינן מהקהילה הדתית ומזמינים את כל מי שמעוניין לפנות אלינו."

ארמונד בן-נעים היה רכז דת בשוהם שפעל במשך שני עשורים בהתנדבות, בליווי משפחות, בעת עריכת החופה ולהבדיל, בסיוע למשפחות אבלות. ארמונד היה מפעל חסד של איש אחד. לרבים בציבור החילוני הוא זכור בזכות מיזם ייחודי שהקים יחד עם הרב דוד סתיו, בו פתח בכל שנה בערב יום הכיפורים בית כנסת זמני באולם בית התרבות, המיועד לציבור שאינו מקורב לדת ואינו מוצא את מקומו בבתי הכנסת הנסמכים על חברי קהילה קבועים. בבית הכנסת הזה זכה כל אחד מהמבקרים החילוניים ליחס של חיבה והתקבל במאור פנים. ביום הכיפורים הנוכחי יפתח בית הכנסת  את שעריו בפעם הראשונה בהיעדרו של ארמונד שוודאי יחסר לרבים.  

במותו הותיר ארמונד חלל בקהילה כולה ובפרט בקרב מאות תושבים שהסתייעו בו בנסיבות שונות.       

לסיוע, ניתן לפנות למספרי הטלפון הבאים: פלורנס 054-8032913, לבנה 052-4442710

כתבות באותו נושא שאולי יעניינו אותך:

לבנה בן נעים נבחרה לאשת השנה של שהם פלוס

המשפחה תרמה פרוכת להנצחתו של ארמונד בן נעים

 

 

הוסף תגובה

תגובתך תתפרסם לאחר אישור מערכת האתר