בית בשוהם נמכר במחיר שיא

בית על המגרש הגדול ביותר בשוהם נמכר במחיר שיא של 5.8 מיליון שקלים. הבונוס לקונה: ניתן למכור חצי מהמגרש ולבנות בו בית נוסף 

 

בשבוע שעבר נחתמה ביישוב עסקת נדל"ן מהמרתקות שנעשו אי פעם ביישוב, במהלכה נרכש בית בודד ששטחו 300 מ"ר על מגרש ששטחו 685 מ"ר ב-5.8 מיליון שקלים. מאחר ומגרש כזה ניתן לפיצול לשני דו משפחתיים, הקונה כבר מעמיד מחצית מהמגרש, 340 מ"ר, למכירה תמורת 2.8 מיליון שקלים. באופן כזה, העלות האמיתית של הבית לקונה הנוכחי תסתכם ב-3 מיליון שקלים, סכום צנוע בהתחשב בכך שהמדובר בנכס  פינתי במרכז היישוב, ברחוב חפר הצמוד לתיכון, רחוב הולנדי מהשקטים והנחשבים ביותר.    

אלא שהקונה לא יהיה שותף יחיד בחגיגה הזו וגם מנהל מקרקעי ישראל צפוי לדרוש את חלקו עבור ההסכמה לפיצול, בשווה ערך שעשוי להגיע למאות אלפי שקלים, אותם הקוטנה הנוכחי ידרש לשלם. ועדיין, בהנחה שימצא קונה הבסכום 2.87 מיליון, זו עדיין עסקה אטרקטיבית. ככל הידוע, הקונה אינו מתכוון לערוך בבית שינויים גורפים כמו הריסה ובניה מחדש, אלא רק שיפוץ.   

הבית הוצע למכירה במשך כשנתיים ונמכר  כמאומר לפני כשבועיים למשפחה מקומית, ימים ספורים לאחר שפורסמה אודותיו  במדור הנדל"ן בשוהם פלוס. מפלס הכניסה של הביית כולל סלון, פינת אוכל, מטבח וחדר נוסף. במפלס העליון כולל פינת משפחה ושני חדרי שינה, שמאחד מהם מסתעף חדר ארונות. במפלס התחתון בנוי מרתף רחב ממדים. החצר היא מהגדולות שתמצאו ביישוב ונטועים מעט עצי פרי, אך מאחר ואיש לא התגורר במקום, ניכרים בה אותות הזנחה, וכמו הבית כולו, היא טעונה שיפוץ יסודי. את הבית הקימה בשנותיו הראשונות של היישוב משפחת קובה. הוא נמכר ב-4.7 מיליון שקלים לפני כחמש שנים, לבעלים הנוכחי, יוסף שגב, גמלאי תושב ראשל"צ, שבתו ונכדותיו גרות בשוהם. מאז איש לא התגורר בו ולפני שנתיים החליט שגב למכור אותו, אולם העסקה כאמור הבשילה רק בימים אלה. 

ידיעות נוספות על נדל"ן בשוהם שעשויות לעניין אותך:

כמה תוכלו להרוויח מהסבת המרתף שלכם ליחידת אירוח? 

 מקבץ עסקאות אחרונות בנדל"ן בשוהם

שוהם מדורגת שישית במחירי הנדל"ן במרכז הארץ

רוצים לעבור לשוהם? כל המידע על שכונות ואזורים בשוהם

 

הוסף תגובה

תגובתך תתפרסם לאחר אישור מערכת האתר