עדה שמואלי תיכון שוהם

מחנכת כיתת מב"ר בתיכון שוהם, עדה שמואלי, הצעידה את כיתתה להישג חסר תקדים, כאשר שיעור הזכאים לבגרות מקרב תלמידיה, היה גבוה משל כלל תלמידי השכבה. על שליחות חברתית – ערכית – מוסרית יוצאת דופן, מערכת "שוהם פלוס" בוחרת בה לאשת השנה בשוהם  

מאת: הרב דוד סתיו, אילן דואק

איש השנה של שוהם פלוס הוא בדרך כלל אדם העושה למען הקהילה בהתנדבות. עדה שמואלי חריגה בנוף המתנדבים, בהיותה מתוגמלת בשכר עבור עבודתה. ולמרות זאת, המהפכה שחוללה ביישוב הציבו אותה כמועמדת ראויה.

עדה  החלה קריירה שניה כמורה בתיכון שוהם לפני כשתיים עשרה שנה, אחרי שהשתחררה בדרגת סגן-אלוף משירות בקבע. היא בחרה בהוראה, לא מתוך צורך כלכלי, אלא כשליחות ערכית חברתית. עדה שימשה כמורה להיסטוריה ופרשה לגמלאות בימים אלה. בשלוש השנים האחרונות הייתה מחנכת כיתת מב"ר, אותה ליוותה מכיתה י' ועד סיום י"ב.

מטבען, הישגיהן של כיתות מב"ר בשוהם ובכל מקום, נמוכים משמעותית מאלה של כיתות אחרות. ההישג חסר התקדים שנזקף לזכות כיתתה של עדה, הוא שיעור הזכאים לתעודות בגרות בשנה"ל האחרונה, 95.8%, שהיה אף גבוה בכ-2% משיעור הזכאים לבגרות בקרב כלל תלמידי התיכון בשנה שעברה. לשם השוואה, שיעור הזכאים לבגרות  בכיתת מב"ר עמד בעבר על 60-85 אחוזים.

עדה אמנם לא לימדה את כל המקצועות, אך הייתה מעורבת, עקבה וליוותה כל אחד מ-23 תלמידיה. היא התנהלה מול התלמידים במאור פנים ונועם הליכות. היא לא הייתה חברה של התלמידים, אך נפשה נקשרה בנפשותיהם והיא עקבה אחר התקדמותו של כל אחד מהם, גם במקצועות בהם שלא התמחתה. עדה בנתה מודל מוצלח ומיוחד של שיתוף פעולה משולש, בינה לתלמיד ולהורים שאותם עירבה ורתמה לטובת המטרה.

עדה נפרדה מתלמידיה בתום שנה"ל, אך הותירה בהם חותם שמוצא את ביטויו בשיפור הדימוי והביטחון העצמי, באמונה ביכולותיהם ובמוטיבציית ההישג שיילוו אותם למשך כל החיים.

על תרומתה הייחודית,  מערכת "שוהם פלוס" בוחרת בעדה שמואלי לאשת השנה בשוהם.  

בתצלום: עדה שמואלי (משמאל) יחד עם אחד מתלמידיה ומנהלת ביה"ס,  אסתר פוסטר    

 

 

כתבות נוספות אודות תיכון שוהם שאולי יעניינו אותך:

 

אסתר פוסטר תפרוש בסוף שנה"ל מניהול תיכון שוהם. במקומה תתמנה איריס בויקיס

המורה בתיכון, עדה שמואלי, נבחרה לאשת השנה

תיכון שוהם דורג נמוך יחסית בין בתי הספר הערכיים

חשיפה: מגמת סייבר תיפתח בתיכון בשיתוף חיל המודיעין

האם תיכון שוהם יתחרה נגד חטיבת יהלו"ם

כל הממצאים מסקר שביעות הרצון בבתי הספר: רבין, אבן חן, צוקים, ניצנים, יהלו"ם, התיכון, שלהבת ואבני החושן

מנהלת התיכון, אסתר פוסטר, מבקשת סליחה מתלמידיה

כל המגמות והאפשרויות בתיכון שוהם  

פרס אי אלימות הוענק לתיכון שוהם

תיכון שוהם בין המובילים בגיוס לצה"ל, ליחידות לוחמות ולקצונה

נשירת תלמידים ממערכת החינוך בשוהם- מהנמוכות בישראל

ההרוגה בכביש 1, רננה אלון ז"ל, היא בוגרת תיכון שוהם

       

הוסף תגובה

תגובתך תתפרסם לאחר אישור מערכת האתר