חט"ב יהלו"ם שוהם

עקב התרשלות של הנהלת החט"ב איבדו תיכון שוהם ויהלו"ם 23 תלמידים ממובילי אווירת המצוינות, שעברו ללמוד בלוד 

שיא במספר המצטיינים בוגרי כתה ח' בחטיבת יהלום, שנטשו את בית הספר והחלו  השנה ללמוד בתיכון מדעים. כך, בעוד שבעבר מספרם עמד על 10-15 לשנה, כעת מזנק מספרם ל-23 תלמידים.

בשנים האחרונות מיקדה מערכת החינוך בשוהם מאמצים לשמר במסגרת היישוב את בני הנוער המצטיינים, לעודד אותם לסיים כיתה ט' בישוב ולהירשם לתיכון המקומי. זאת מתוך הבנה כי לתלמידים הללו יש משקל סגולי משמעותי בטיפוח אווירת לימודים ובהבנה כי הצעירים האלה מהווים קטר המושך אחריו את התלמידים האחרים. בין השאר הוקמה עבורם בחט"ב יהלו"ם כיתת המצטיינים 'נחשון' ואילו תיכון שוהם פתח במיוחד עבורם את מגמת טכ"ם היוקרתית, המיועדת לתת תשובה הולמת לאתגרים מדעיים שמציב תיכון עתיד מדעים בפני תלמידיו. המאמצים הללו, בשילוב פעילות הסברתית, נשאו פרי, כאשר שיעור הנטישה פחת מכ-30 במחזור והתייצב בשנים האחרונות על 10-15 פורשים בשנה.

הזינוק בשיעור הפורשים  נחת על המנהלת החדשה, אביבית קליין,  בהפתעה והוא מוסבר בחוסר תשומת לב לתופעה, שאת ממדיה אפשר היה לאבחן כבר בחודש ינואר, בשלהי כהונתה של המנהלת היוצאת, אביבה וגנר.

כתוצאה מהנסיגה מספר תלמידי שכבת ט', החליט משרד החינוך לצמצם בהתאמה את תקן המורים והורה לביה"ס לפרק את הכיתות בשכבה ולהרכיב אותן מחדש. לחילופין, הוצע לסגור את אחת הכיתות ולפזר את תלמידיה בין האחרות, מהלכים שהיו כרוכים בטלטלה של המבנה החברתי. מועצת שוהם מצידה התנגדה לשינויים ודרשה ממשרד החינוך לאסור על תיכון מדעים לרשום את בוגרי כתה ח' לשורותיו, אלא רק בתום כתה ט'. זאת בטענה שיש לקחת בחשבון את הפגיעה ב-350 התלמידים הנותרים במוסד. מנגד, הורי תלמידים שנרשמו לעתיד מדעים איימו בעתירות משפטיות, בטענה לפגיעה בחופש הבחירה.

בהנהלת המחוז דחו את דרישת מועצת שוהם, אך באופן חריג הסכימו להותיר את תקן המורים בעינו עד תום שנה"ל, ובכך לחסוך מהתלמידים טלטלה חברתית מיותרת.     

הוסף תגובה

תגובתך תתפרסם לאחר אישור מערכת האתר