תיכון שוהם

תיכון שוהם: הדירוג עושה עוול, מאחר והוא בוחן רק את שיעור ההשתפרות ביחס לעבר 

אכזבה כללית בקרב תושבי שוהם מדירוגו של התיכון המקומי בתחתית רשימת  277 בתי הספר הערכיים, מתוך 750 מוסדות תיכוניים ברחבי הארץ. לפני שבוע פרסם משרד החינוך רשימה של בתי הספר שהצטיינו בהישגיהם הערכיים, חברתיים ולימודיים והמורים בבתי הספר הללו יזכו במענק חד-פעמי בין 3,000 ל-8,000 שקלים לאות הערכה על תרומתם להישגי בית הספר.

הפרמטרים שעליהם נבחנים בתי הספר מתייחסים להישגים חברתיים, בהם מניעת נשירה, הישגים ערכיים שמתייחסים לקליטת תלמידי חינוך מיוחד, שיעור גיוס לצה"ל או שירות לאומי, והישגים לימודיים שמודדים את שיעור הזכאים לבגרות ואיכות תעודות הבגרות.  בנוסף לאלה נמדדים גם פרמטרים כמו יחס למקצועות ההומניים, הצטיינות במדעים ומתמטיקה, ושמירה על טוהר הבחינות. בתי הספר שנבחרו ברשימת 277 המובילים, חולקו לארבע קטגוריות. בקטגוריה הגבוהה ביותר יקבלו המורים  מענק בסך 8219 שקלים, ואילו מורי תיכון שוהם שדורג בקטגוריה השלישית מתוך ארבע, על מורה יזכה למענק בסך 4,109 שקלים. 

מנהלת תיכון שוהם, אסתר פוסטר, חשה כי בשיטת הדירוג מובנה עוול כלפי בית הספר והנהלתו. זאת משום שהדירוג אינו נסמך על הישגים של בתי הספר בהווה, אלא על שיעור ההשתפרות ביחס לשנים קודמות. כמוסד חינוכי השומר על הישגים יציבים הקרובים למקסימום האפשרי, לתיכון המקומי אין כמעט לאן להשתפר ולפיכך סיכוייו להיכלל בטבלה היוקרתית קלושים. ממועצת שוהם נמסר בתגובה: "בבירור שנערך אשתקד עם מנהלת אגף חינוך על יסודי במשרד החינוך נמסר כי מאחר והישגי תלמידי תיכון שוהם במדדים הללו גבוהים ממילא, אחוז השיפור משנה לשנה נמוך בהשוואה לתיכונים בעלי הישגים נמוכים שהשתפרו יותר באופן יחסי. השנה לראשונה תיכון שוהם נכלל בדירוג, ככל הנראה הודות לעלייה הגבוהה בשיעור הזכאות לבגרות".

 

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך:

תיכון שוהם דורג נמוך יחסית בין בתי הספר הערכיים

חשיפה: מגמת סייבר תיפתח בתיכון בשיתוף חיל המודיעין

האם תיכון שוהם יתחרה נגד חטיבת יהלו"ם

כל הממצאים מסקר שביעות הרצון בבתי הספר: רבין, אבן חן, צוקים, ניצנים, יהלו"ם, התיכון, שלהבת ואבני החושן

מנהלת התיכון, אסתר פוסטר, מבקשת סליחה מתלמידיה

כל המגמות והאפשרויות בתיכון שוהם  

פרס אי אלימות הוענק לתיכון שוהם

הוסף תגובה

תגובתך תתפרסם לאחר אישור מערכת האתר