תמותה נמוכה בשוהם

 

הסטטיסטיקה מלמדת על 3 נפטרים בשנה לכל 1000 תושבים בשוהם, לעומת השיא השלילי - 9 נפטרים לאלף תושבים ביישוב הערבי ג'אסר א-זרקא 

 

חטיבת המחקר בבנק ישראל  פרסמה אתמול דו"ח ממנו עולה כי שיעור התמותה בקרב תושבי שוהם הוא הנמוך ביותר בישראל, מקרב יישובים המונים עשרת אלפים איש ויותר. על פי הממצאים שיעור הפטירות לאלף איש עומד על 3 בשנה. זאת בעוד שבקצה השני של הסקלה נמצא היישוב הערבי ג'אסר א-זרקא, בו 9 מכל אלף תושבים נפטרים במהלך שנה אחת. הממצאים הללו נבדקו על פני 4 שנים, בין 2005-2009.

במקום השני בתמונה הנמוכה מדורגת מודיעין-מכבים-רעות שם 3.7 תושבים לכל אלף נפטרו בכל שנה, אחר כך רמת השרון עם 4 תושבים ורעננה - 4.2 נפטרים. במגזר היהודי מדורגות במקומות הגרועים ביותר טירת הכרמל, עם 7.4 נפטרים ואור עקיבא עם 7.3 נפטרים  בשנה לכל 1000 תושבים.

מהדו"ח עולה קשר הדוק בין עבודה במקצועות בניה ותעשייה לתמותה גבוהה וכן מתאם בין היעדר נגישות לשירותים רפואיים ולמכשור מ.א.ר' לבין שיעורי התמותה הגבוהים.

חשוב לציין כי הסקר אינו יורד לרזולוציות ואינו בוחן את הגיל החציוני של התושבים בשוהם' שבשנים אליהן הסקר מתייחס, 2005-2009, היה צעיר משמעותית מאשר כיום. מסיבה זו עלולות להיות הטיות משמעותיות בהשוואה לימים אלה שבהם היישוב הזדקן בלא מעט שנים.  

הוסף תגובה

תגובתך תתפרסם לאחר אישור מערכת האתר