דירות למכירה והשכרה בשוהם

תעריפי השכירות למגורים בשוהם דורכים במקום והתשואה על דירות להשקעה נמוכה מ-3 אחוזים

 

תעריפי השכירות בשוהם שלאורך שנים האמירו בתחילתה של עונת הקיץ, החל מחודש מאי ועד סוף אוגוסט, קופאים השנה על מקומם. זאת לנוכח גידול משמעותי בהיצע הדירות להשכרה, המאזן את גל הביקושים המאפיין את הקיץ.

הדירות שהתווספו השנה לשור ההשכרות בשוהם הן בעיקר בפרויקטים החדשים בשכונת כרמים, שנמסרו בשנה האחרונה לרוכשים, חלק לא מבוטל מהם קנו אותן למטרת השקעה. בעוד שבשנים האחרונות נכסים שהוצעו להשכרה במהלך הקיץ נחטפו לעיתים בו ביום,  הרי שבימים אלו בעלי דירות שדורשים מחירים החורגים מהמקובל, נותרים עם הנכס ריק והם נאלצים בסופו של דבר להתפשר. כך לדוגמה, דופלקס פנטהאוז חדש מהקבלן עם מיזוג אוויר בן 5 חדרים בשכונת כרמים  ששטחו 160 מ"ר, הוצע להשכרה תמורת 9,000 שקלים. אולם משלא נמצאו לו שוכרים הפחיתו בעליו מסכום המבוקש, ובימים אלה הוא הושכר תמורת 7,800 שקלים לחודש.

עסקאות אחרונות של השכרת דירות בשוהם:       

דירת 4 חדרים עם גינה ברחוב חרמון, הושכרה בשנה שעברה ב-5,850 כמו בשנתיים האחרונות. שווי השוק של דירה כזו נאמד ב-2.3 מיליון שקלים ולפיכך שיעור התשואה שהתקבל עומד על 3 אחוזים לשנה.  

דירת 4 חדרים  עם מרפסת ברחוב תירוש בשכונת כרמים הושכרה ב-5,100. ערך הדירה בשוק נאמד ב-2.1 מיליון שקלים ובהתאם לכך התשואה עומדת על 2.9 אחוז לשנה.

דירת 5 חדרים בבנייני גינדי בשכונת כרמים, קומה ראשונה עם מרפסת פונה לפארק, הושכרה ב- 6,150 שקלים. שווי הדירה מוערך ב-2.6 מיליון שקלים ולפיכך שיעור התשואה עומד על 2.8 אחוז לשנה.  

קוטג' מדורג תחתון 5.5 חדרים של חברת פנטהאוז שנבנה בשנות ה-90', לא מושקע, הושכר ב-6,000 שקלים לחודש, תעריף המשקף שיעור תשואה שנתי בסך 2.8 אחוז.   

הוסף תגובה

תגובתך תתפרסם לאחר אישור מערכת האתר