קייטנות שוהם הכי קצרות בארץ

מועצת שוהם נכנעת ללחץ התושבים ומוזילה את תעריפי הקייטנות ביישוב, שדורגו כיקרות ביותר בישראל. עם זאת הן ימשיכו להחזיק בשיא ארצי שלילי של הקייטנה הקצרה ביותר – 15 ימים לעומת 21 בעיריות אחרות

 

הפרסומים בעיתונות הארצית אשר דירגו את תעריפי הקייטנות הקיץ שייערכו במועצת שוהם כיקרות ביותר בארץ, יצרו על המועצה לחץ ציבורי כבד וכעבור שבוע היא נאלצה להתקפל ולקבוע תעריפים שפויים יותר.  

על פי סקר מדגמי שנערך בקרב 20 רשויות מקומיות ברחבי הארץ, תעריפי הקייטנות לילדים בגיל 3-6 ועמדו על 111 שקלים ליום לחניך, לעומת רשויות אחרות בהן התעריף היומי עומד על פחות ממחצית. כך לדוגמה, באשקלון התעריף היומי נקבע על 40 שקלים לחניך, בחיפה - 51 שקלים, בתל אביב 52 שקלים (ובדרום העיר 40 שקלים ליום) ובהוד השרון 55 שקלים.

בשלב הראשון שלאחר פרסום הממצאים המועצה התחפרה בעמדתה, סירבה להוזיל את התעריפים ונימקה אותן בעלויות כוח האדם הגבוהות, כאילו שקייטנות אחרות בישראל מתנהלות לא כוח אדם. אולם ההורים שסירבו לקבל את הגזרה, פרסמו ברשתות החברתיות גילוי דעת קשים ורבים אף שלחו מחאות חריפות ללשכת ראש המועצה ולאגף החינוך, שבעקבותיהן נאלצה המועצה בשבוע שעבר לסגת מהמחירים הדורסניים. הורים שמיהרו לרשום את ילדיהם ולשלם בתעריפים הגבוהים, יקבלו החזר כספי על ההפרש.

המועצה אמנם הפחיתה את התעריפים, אך מסתפקת במענה חלקי ומצומצם בפעילות קיץ לילדים, ומותירה את ההורים להתמודד לבדם עם תעסוקת הילדים. כך, בעוד שברוב המוחלט של הרשויות המקומיות הקייטנות ימשכו במחזור הראשון 21 ימים, בשוהם משום מה הסתפקה המועצה בקייטנה מקוצרת בת 15 ימים בלבד. בהיבט הזה לא יחול שום שינוי.  

מהמועצה נמסרו התעריפים החדשים למחזור הראשון כדלהלן: גן קיץ עד הצהריים יעלה 852 שקלים ל-15 ימי פעילות ואילו צהרון בשעות  13:30-16:30 יעלה 649 שקלים.

צהרון בית ספר  א'-ב' בשעות 13:00-16:30 יעלה 703 ש"ח ל- 15 ימי פעילות. הפעילות.

במחזור השני שיימשך 12 יום בלבד, ישלמו ההורים 1,496 שקלים ליום מלא עד השעה 16:30, או 696 שקלים ליום קצר עד השעה 13:30.  

הוסף תגובה

תגובתך תתפרסם לאחר אישור מערכת האתר