פנגו

כמחצית מהתושבים שהחנו רכב בחניון המרכז המסחרי שוכחים לכבות את האפליקציית פאנגו ומשלמים על זמן שלא חנו

מועצת שוהם אמנם מחייבת את המבקרים במרכז המסחרי לשלם על חניה, רק מעבר לשעתיים הראשונות חינם, ולמרות זאת נראה כי רבים משלמים למועצת שוהם סכום כפול ומכופל כ"דמי שכחה", משום ששכחו לכבות את האפליקציה. לפי הערכה שפרסמה בימים אלה חברת "סלופארק" המתחרה באפליקציית פאנגו, שיעור המגיע למחצית מהכנסותיה של פאנגו, מגיעים מנהגים ששכחו לכבות את האפליקציה.

בעל חנות במרכז המסחרי, ששוחח עם "שהם פלוס", אמר השבוע כי בכל יום מגיעות לאזניו תלונות רבות מלקוחות: "אין יום שאני לא שומע על נהגים ששילמו חניה לחינם כי שכחו לכבות. זה כסף קל גם לפאנגו וגם למועצה, והוא לא באמת מגיע להם. נהגת ששוחחה עם "שוהם פלוס", אמרה השבוע "החניתי את הרכב  זמן קצר במרכז המסחרי כדי לעשות כמה קניות, אבל אחרי חמש שעות הבחנתי שהמונה עדיין פועל. בניכוי של שעתיים ראשונות חינם, אני אצטרך לשלם 11.5 שקלים על כלום. זה קורה לי כמעט בכל פעם שאני מגיעה למרכז ובסופו של דבר מגיע לעשרות שקלים בכל חודש, ויש אנשים שמשלמים הרבה יותר".

למעשה מס השכחה משרת היטב את מועצת שוהם ואת חברת פאנגו ועל  על השכחה הזו של רבים מציבור הנהגים, ניתן להתגבר בקלות בעבודת תכנון של יום אחד. ממשק של האפליקציה עם GPS  תיתן אינדיקציה לחברת פאנגו על תזוזה של בעל הרכב ממקומו, ובשלב הזה היא תוכל לתת לו התראה לכיבוי ידני או לכבות אותה באופן אוטומטי.

נכון להיום, התזכורות מהסוג הישן שמשגרת פאנגו לנהגים באופן אקראי, אינם מסונכרנות עם שינוי במיקומו של הנהג של הטלפון הסלולרי, ולכן אינן ממלאות את יעודן אלא משמשות רק לצורך מראית עין של הגינות.

ממועצת שוהם נמסר בתגובה: "כל אפליקציות החניה ואמצעי התשלום הינם מסחריים, וכל תושב רשאי לבחור את השירות המיטבי והנוח עבורו. לבקשתה של מועצת שוהם, זמן החניה בתשלום הוגבל בשוהם לשלוש שעות, בנוסף לשעתיים החופשיות, וזאת כמענה לפניות תושבים. המועצה אף הציבה שלטים המזכירים לתושבים לכבות את אמצעי התשלום בצאתם מהחניון. השימוש באפליקציות סלולריות מאפשר לחונים לקבל תזכורת על הצורך בכיבוי האפליקציה, או על הצורך בהמשך הפעלתה, על מנת להימנע מתשלומים מיותרים. מועצת שוהם עושה את המירב על מנת לתזכר את התושבים להפעיל אמצעי תשלום בכניסתם לחניון ולכבותו בצאתם, ולהימנע מתשלומים מיותרים או מקנסות".

הוסף תגובה

תגובתך תתפרסם לאחר אישור מערכת האתר