אביבה וגנר עוברת לקיריית עקרון

אביבה וגנר זכתה במכרז לניהול מחלקת החינוך בקיריית עקרון. אביבית קליין, מנהלת ביה"ס רבין בשוהם - המועמדת להחליף אותה

מנהלת חט"ב יהלו"ם בשוהם, אביבה וכנר, תסיים בסוף שנה"ל את עבודתה בשוהם, לאחר שנבחרה השבוע למנהלת מחלקת חינוך במועצה המקומית קיריית עקרון. השם החם לרשת את מקומה הוא אביבית קליין, מנהלת ביה"ס רבין בשוהם, המכהנת בתפקידה מזה שבע שנים, ולהערכת גורמים בתחום החינוך, היא הראויה ביותר לתפקיד, לאחר שהצעידה את בית הספר רבין להישגים מרשימים. 

משאלת לב של אביבה וגנר

אביבה וגנר לא הסתירה את משאלת ליבה לסיים את תפקידה בשוהם ולטפס בהיררכיה של משרד החינוך. בשנה שעברה השתתפה בהשתלמות להכשרת מפקחים לבתי ספר מטעם משרד החינוך, ולקראת סוף השנה אף התמודדה במכרז למשרת פיקוח אולם לא נבחרה. לפיכך, לא ניתן לומר כי פרישתה נחתה בשוהם כרעם ביום בהיר והפתיעה מישהו. 

אביבית קליין רשמה הישגים בבי"ס רבין בשוהם

קליין החלה את דרכה הניהולית בחטיבת הביניים נחשון, כסגניתה של המנהלת חדווה אריה, כשבית הספר התאפיין ביחס עויין ומשמעת ברזל כלפי התלמידים, באופן שקומם עליו את ציבור תושבי שוהם, ולמעשה הביא להקמת חט"ב יהלו"ם. היא זכתה במכרז לניהול רבין ולהפתעת הכל הביאה לתפקיד גישה חדשה, סובלנית ואוהדת כלפי תלמידים. בית הספר רבין שעד אז נחשב בינוני ופחות מכך, עלה בתקופתה על דרך המלך. שביעות הרצון בקרב ההורים והתלמידים הרקיעה שחקים, ובסקרים מטעם מועצה ומשרד החינוך עלתה תמונה כוללת של מצויינות. לא כולם התפעלו מעבודתה, אך המאוכזבים היו בעיקר מורים שנדרשו להשקיע ללא גבול. על ציר הזמן אביבית קליין התפתחה באופן אישי, צברה ביטחון עצמי ואף למדה להפנים ביקורת ולקחת אותה למקומות מועילים. מעבר לכך- היא צמחה והבשילה מתוך מערכת החינוך היישובית, וגם זה יתרון חשוב. בית הספר רבין בשוהם הוא כיום מוסד חינוכי הזוכה לציונים הגבוהים ביותר בין היסודיים ביישוב, ומשרד החינוך מחשיב אותו לדוגמה ומופת להצלחה בקנה מידה ארצי.

כבר לפני מספר חודשים דובר על מועמדותה של אביבית קליין כיורשת של אביבה וגנר, אולם הדבר הוכחש מכל וכל. גם כעת אין אישור רשמי לדברים המתפרסמים כאן לראשונה, אולם גרון עמוק במשרד החינוך, מוסר כי בסיום תהליך הבחירה, היא זו שתעמוד בראש בית הספר.

מפאת קוצר הזמן שחלף מאז נודע על בחירתה של אביבה וגנר, משרת מנהלת יהלו"ם טרם הוצעה לאביבית קליין באופן מסודר. קרוב לוודאי ששיחה בעניין תתקיים בשבוע הקרוב, והיא, אחרי שבע שנים בתפקיד הנוכחי, תיעתר להצעה בחיוב. 

לנוכח  השינויים שייערכו במערכת החינוך, המנהלת החדשה שתיבחר, תנווט את בית הספר בתקופה בה הוא יוסב מחטיבת ביניים לתיכון שני בשוהם, המיועד לתלמידים מכיתה ט' ועד י"ב.

להרוג את השליח

את אותן מחמאות שאפשר להעתיר על אביבית קליין, למיצער קשה לייחס לאביבה וגנר: חטיבת יהלו"ם הסתמנה לאורך שנים בסקרי המועצה ובמבחני המיצ"ב, כבית הספר בו שביעות הרצון ההורים והתלמידים, היא הנמוכה בין שמונת מוסדות החינוך בשוהם. למעשה רק כ-25% מכלל הנשאלים הביעו שביעות רצון, בעוד ש-75% העניקו ליהלו"ם ציונים נמוכים ביותר עד בינוניים. 

שנה אחר שנה "שוהם פלוס" הניח את ידו על ממצאי הסקרים, אותם משרד החינוך, בית הספר וחלק מהזמן גם המועצה, ניסו להסתיר מידיעת הציבור,  והם סוקרו בהרחבה מעל דפי העיתון. חשיפת הממצאים הללו, הניעה את הנהגת ההורים ובית הספר, להשתלח ולייחס למערכת העיתון התנהלות זדונית. הפקת לקחים כמעט ולא בוצעה ושנה אחר שנה הממצאים העגומים חזרו על עצמם. למרות האמור, לזכותה של אביבה וגנר עומדות נסיבות מקלות, שעיקרן - מימדיה של יהלו"ם, הנחשבת לאחת החטיבות הגדולות ביותר בארץ. העובדה הזו בוודאי לא סייעה לה להצליח בתפקיד.

יצויין כי בתקופה הקרובה יתפרסמו שני מכרזים לניהול בתי ספר יסודיים בשוהם, גם לביה"ס אבן חן בשוהם  וקרוב לוודאי שגם לביה"ס רבין. 

כתבות חינוך בשוהם שאולי יעניינו אותך: 

זוהר ון לובין תנהל את בי"ס רבין בשנה"ל הבאה

 תיכון שוהם רוצה בלעדיות, חטיבת יהלו"ם מעוניינת בתחרות

חשיפה: מגמת סייבר תיפתח בתיכון בשיתוף חיל המודיעין

האם תיכון שוהם יתחרה נגד חטיבת יהלו"ם

כל הממצאים מסקר שביעות הרצון בבתי הספר: רבין, אבן חן, צוקים, ניצנים, יהלו"ם, התיכון, שלהבת ואבני החושן

מנהלת התיכון, אסתר פוסטר, מבקשת סליחה מתלמידיה

כל המגמות והאפשרויות בתיכון שוהם  

פרס אי אלימות הוענק לתיכון שוהם

ההרוגה בכביש 1, רננה אלון, היא בוגרת תיכון שוהם 

   

תגובות  

1. אבישי אהרון מדנה נס 17-04-2016 05:04
לאביבית קליין מאחלים חג שמח ותמשיכי לחנך ולקדם להשגים בכל מקום לשם את מגיעה יישר כח צוות דנה נסיעות
ציטוט

הוסף תגובה

תגובתך תתפרסם לאחר אישור מערכת האתר