להקת אסתר פוסטר שוהם

 אתם מכירים אותה כגברת הראשונה של תיכון שוהם, אבל תנו כבוד (וכפיים) ללהקת אסתר פוסטר, להקת צעירים made in shoham, שמציעה עיבודי רוק מרעננים לשירי פופ ושירים מזרחים n למרות החשש  הקל מתביעה (על קוצה של א' ושל ה'), עם אנרגיות של כיף, רוח נעורים ווייבים טובים, הם רק רוצים לשיר 

על הזיה פרועה שכזו, אסתר פוסטר בחיים לא הייתה יכולה לחלום. מקסימום, אם הייתה מתבקשת להביע משאלה כיצד היתה רוצה להנציח את שנותיה כמנהלת שהטביעה את חותמה על רבבות בוגרי התיכון, בוודאי היתה חושבת על משהו בעל ניחוח קצת יותר סולידי ותרבותי, נניח פינה בספריה או חדר אומנות על שמה.

בין אם רצתה או לא, פוסטר זכתה לתהילת עולם בפנתיאון המוסיקה וקיבלה כבוד שראשי מדינות, שרים ומלכים לא זכו לו, ואפשר רק לקוות שהיא יודעת להעריך, את הכבוד שנפל בחלקה, גם אם אינה מתחברת לפס הקול של החבורה הפרועה. 

-איך בכלל התחילה להקת אסתר פוסטר?

"לפני שש שנים הופעתי בערב להקות בבית הסגול בזמן שצייד כישרונות הסתובב שם וביקש שארכיב לו להקת חימום לדני סנדרסון", מספרת סולנית הלהקה, עופר מויסה (21). "הרכבנו במקום להקה שהיום יש בה שישה נגנים: שיר שלו בגיטרה אקוסטית, רן סיידא על התופים, אור מזור בגיטרה חשמלית, עומר לוי בגיטרה חשמלית, יונתן דרוקר גיטרה בס ואני. בחרנו את השם ללהקה הכי בצחוק, ואחר כך הבנו שזה אחלה שם".

-והוא משקף את האישיות שלה או לפחות את המוסיקה שהיא אוהבת? 

"אין לי מושג, אבל נראה לי שהיא לא מתחברת למוסיקה שלנו", אומרת עופר. אור מזור מוסיף ואומר ש"הכתבה הזו יכולה לעשות לנו רק רע. אסתר יכולה להגיש נגדנו תביעות משפטיות, למרות שלא הייתה לנו שום כוונה לפגוע בה".ester1

-יש מצב שהיא שמעה עליכם?

עופר: "אין לי מושג, אבל זאת אפשרות. רשמית אנחנו נקראים "הסתר פוסטר". החלפנו את הא' ב-ה', אז היא לא יכולה להאשים אותנו בכלום".  

-אני במקומה הייתי מאד גאה, אם היתה להקה על שמי.

"יש מצב. כולנו יצאנו מהתיכון שלה, אז אני מקווה שהיא בעד". 

מגמת מוזיקה, אגב, לא היתה קיימת כשהחבורה למדה בתיכון.

-איזו מין להקה אתם?

"אנחנו לוקחים שירי פופ ושירים מזרחיים, ועושים להם עיבוד לרוק. לקחנו למשל את השיר "מלכת השושנים" של עדן בן זקן ועשינו לו עיבוד עם שיר של משינה. לקחנו גם את השיר ״טוקסי״ של בריטני ספירס ושינינו אותו לגמרי, מפופ לרוק אלטרנטיבי. אנחנו עושים בעיקר קאוורים ולא מחפשים לגדול מעבר לזה".

-איפה אתם מופיעים?

"בעיקר בבארים, אבל  עכשיו קצת פחות, כי כולם פרט לשניים עדיין נמצאים בצבא. הופענו בבר הזפלין בשוהם, בבמות עצמאות, במשכן אומנויות הבמה וברמת השרון". 

-מרוויחים מזה גם כסף?

"מה פתאום זה בשביל הכיף והחברים".

-מה התוכניות כשכולם ישתחררו מהצבא?

"אנחנו מתכוונים להופיע הרבה בזפלין בקיץ, ואחרי זה נראה מה קורה, מכיוון שכולם טסים לדרום אמריקה. כשנחזור נראה איך ממשיכים".

ומה לגבי המוזיקה, אתם בטח רוצים לדעת. הלהקה נשמעת נחמד, הקצב עובד, והם די מדויקים הרמונית. בסך הכל מוזיקה בסיסית ולא מורכבת מדי. אבל מי אמר שבסיסי ולא מורכב הוא בהכרח לא טוב? מי שאי אפשר להתעלם מהדומיננטיות הווקאלית שלה היא עופר, הזמרת המוכשרת. היא שרה במלוא גרון ובאנרגיות שחורכות את עור התוף, בהכלאה שבין אפרת גוש לדנה ברגר. סביר שבמידה ותחליט להמשיך לשיר ולקחת את היכולת שלה למחוזות מקצועיים, היא תמצא בסופו של דבר את קולה הייחודי.

הרעיון לקחת שירי פופ מזרחי או סוכריות פופיות אחרות ולהעניק להם אינטרפרטציית רוק כבר נעשה וכפי הנראה עוד תעשה, אך מדובר ברעיון מרענן שדורש לא מעט הומור בגישה, ומזה יש להם בשפע. לפחות אתם חייבים להסכים שהחבר׳ה המדליקים האלה בחרו שם מצוין ללהקה. הם צעירים ובועטים, ובעיקר לא לוקחים את עצמם יותר מדי ברצינות.

תגובות  

1. עמרי לייבוביץ 15-04-2016 22:24
לדעתי על חברי-הלהקה לבחור שם אחר, משום שאסתר פוסטר (האמיתית) עלולה להיפגע מכך שמשתמשים בשמה המלא. אם אתם שואלים אותי, אני מציע ששמה של הלהקה יורחב ל"החברים של אסתר פוסטר".
לשיקולם של חברי-הלהקה בלבד.
ציטוט

הוסף תגובה

תגובתך תתפרסם לאחר אישור מערכת האתר