חיילים וקצינים מ"תוצרת" שוהם וחבל מודיעין כיכבו במספר טקסי סיום שהתקיימו לאחרונה בחיל הים ובחיל האוויר. היבול המרשים: שני בוגרי קורס צוללן, שני בוגרי קורס חובלים ושני מסיימי השלמה חיילית לקצונה בחיל האוויר. כבוד

החיילים המקומיים ממשיכים לעשות לנו נחת: חמישה חיילים משוהם וחייל מאחד ממושבי חבל מודיעין הסמוך לשוהם, סיימו בשבועות האחרונים מסלולים בחיל האוויר ובחיל הים וכיכבו בטקסי הסיום שהתקיימו בבסיסי צה"ל.

 הים שקט הבוקר

לאחרונה הגיע לסיומו מחזור נוסף של קורס החובלים היוקרתי ובין העומדים על רחבת המסדרים היו גם סגן יואב אביסרה וסגן אפיק יונה, שניהם בני 21, חברים טובים עוד מהתקופה בה למדו באותה כיתה בחטיבה בשוהם. יואב, הוא בוגר המכינה למנהיגות חברתית בשדה בוקר, במסגרתה התנדב בקהילה ועם הנוער המקומי. על קורס החובלים שמע מאביו, שהיה חובל בעצמו. הדברים ששמע קסמו לו והוא ויתר על מסלול חי"ר עליו חשב בתחילה והצטרף לחובלים.
אפיק, עסק בספורט לפני הגיוס ולמד במגמות פיזיקה ומחשבים והתגייס לקורס כיוון שחיפש לדבריו תפקיד המשלב משמעות ואנשים איכותיים. לאחר טקס הסיום, הוצבו השניים כקצינים על הסטי"לים (ספינות הטילים) של חיל הים.

בעומקים אחרים
קורס נוסף ויוקרתי לא פחות שהגיע לאחרונה לסיומו הוא מחזור 108 של "קורס צוללן", המכשיר את הדור הבא של אנשי הצוללות. על רחבת המסדרים באחד מבסיסי חיל הים עמדו החברים רב"ט א' ורב"ט ב', בני 19 ו-20 אחד ממושבי חבל מודיעין ומשוהם, אף הם למדו באותה שכבה בבית הספר והחליטו להתגייס לשירות משמעותי בזרוע הים.
הצוללת, מעידים קצינים בכירים בצה"ל, נחשבת לאחד הכלים המשוכללים, המורכבים והחשובים ביותר שיש לצה״ל כיום ומבצעיה החשאיים משנים פעמים רבות את כללי המשחק בזירת הים התיכון. "על אנשיה של הצוללת להיות מהחומר האנושי הטוב ביותר, שכן עליהם לתפעל ולשמור על המערכות היקרות והמתקדמות, להתמודד עם שהות שאורכת לעיתים שבועות ארוכים מתחת למים ועם בידוד מלא מהסביבה החיצונית ומעל הכל, להסתדר האחד עם השני בקור רוח, במקום סגור, על אף הלחץ הנפשי והמבצעי הגדול".
סמל ב' למד בתיכון שוהם במגמות גיאוגרפיה ומדעי הסביבה. הרומן שלו עם הצוללות החל כשהצטרף לגנד"ע צוללות, והתאהב. "הפעם הראשונה שבה הפלגתי בצוללת היתה בלילה - זו היתה חוויה מיוחדת, מפעימה", הוא מספר.
סמל א', חברו, למד אף הוא בתיכון שוהם,במגמת פיזיקה ומחשבים. גם במקרה שלו, הוא אינו הראשון מהמשפחה המשרת "בחיל הלבן" - גם אביו החל את דרכו בצוללות והתקדם משם לתפקידים נוספים ואילו אחיו שירת כלוחם בסט"ילים. 

 השמיים שלהם

בבסיס עובדה, הסתיימה לאחרונה השלמת הקצונה של קציני חיל האוויר הטריים, ביניהם היו גם סגן ע', וסג"מ דניאל נאמן
סגן ע', 26, מצטיין המופת של הקורס, הוא בוגר עתודה בהנדסת אלקטרוניקה ושירת כקצין פיתוח אלקטרוני ביא"א (יחידת האחזקה האווירית 22), אליה הוא עתיד לשוב. "החלטתי שלא מספיק להיות קמ"א (קצין אקדמאי) על מנת להשפיע ולכן יצאתי לקצונה". כנראה שההשפעה על מקום השירות עוברת בגנים גם במקרה זה: ע' אינו הראשון במשפחתו שלובש את מדי חיל האוויר - אביו היה מכונאי בטייסת "הפטישים" היא טייסת 69 המפורסמת הקיימת מקום המדינה, שאחד מטייסיה הוא רון ארד. אחיו של ע', שירת כטכנאי בבסיס תל נוף. 

יחד עמו סיימה את ההכשרה סג"מ דניאל נאמן, 20, ששימשה בתחילת השירות כמדריכת סימולטור בטייסת הנחשון. "יצאתי לקצונה בשלב מוקדם יחסית של השירות כי הבנתי את חשיבותם של מפקדים טובים ביחידות ואת תרומתם לעשייה איכותית". במקרה של נאמן, יש סוף סוף גם השפעות של "חילות זרים": אביה הוא לא איש אוויר כי אם בוגר קורס חובלים.

 

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך:

חייל משוהם השתתף בחיסול מחבל ונבחר למצטיין נשיא המדינה

הרב סתיו מזהיר את חיילי שוהם: אין לבצע לינץ' במחבל מנוטרל

מעכשיו הסעות חיילים משוהם לעיר הבה"דים

הוסף תגובה

תגובתך תתפרסם לאחר אישור מערכת האתר