חשבתם שרק צעירים מהקהילה האתיופית חוטפים מכות משוטרים? הנה תזכורת להתעללות אכזרית של שוטר בתחנת שוהם בנכה צה"ל משוהם 

הכתבה המובאת כאן  התפרסמה בשוהם פלוס בגיליון יוני 2013:  נכה צה"ל שעבר התעללות אכזרית במכות חשמל, התלונן במח"ש.  אבל בהיעדר עדויות מפלילות או תיעד מצולם, השוטר  האלים, כמו ב-99% מהתלונות, יצא נקי. להלן הידיעה כפי שהתפרסמה:

 

השוטר שחישמל נכה באקדח טייזר, הוא אותו שוטר שהכה נער שהתחצף  

השוטר בנקודת שהם שחישמל באקדח טייזר נכה צה"ל משום שהעז לצעוק על שוטרת בתחנה, הוא אותו אחד שהוגשה שהיכה לפני חצי שנה בשהם נער בן 17 שהתחצף אליו. שני קורבנותיו של השוטר הם אנשים ללא רישום פלילי או עבר אלים וכל אחד מהם בנפרד הגיש תלונה במחלקה לחקירות שוטרים

באחד הבקרים לפני כחודש, הגיע ל"קפה קפה" בבית התרבות נכה צה"ל בן 43 שנפצע קשה בעת שירותו  הסדיר, פציעה ממנה לא השתקם עד היום.

האיש, בודד וערירי,  ישב במקום שתה בירוה וודקה, וכשהוא כבר בגילופין החל לחזר אחרי נשים בבית הקפה. מאוחר יותר עזב ושב למקום לעת ערב. אז הורה מנהל המשמרת לעובדים שלא למכור לו אלכוהול. בתגובה הנכה התעמת עם המנהל בצעקות וכנראה גם דחף אותו. למקום הוזמנה משטרה ואילו הנכה עזב את המקום ופנה לתחנת המשטרה הסמוכה כדי להגיש תלונה משלו.

השוטרת  בתחנה לא קיבלה את התלונה ואמרה לו שיוכל להתלונן רק למחרת היום. האיש לא הסתפק בתשובתה וצעק עליה אך לא נקט כלפיה באלימות. השוטרת קראה לשוטרים שכבר הגיעו לבית הקפה ואלו חזרו לתחנה. לרוע המזל, באותה משמרת שימש בתפקיד השוטר  המוכר בגישתו  הברוטלית. זה שהגיע לתחנה,  שלף את האקדח הטייזר הנחשב לאמצעי סאדיסטי המיועד לשימוש במצבי אלימות קיצוניים וחישמל את קורבנו במכות חשמל קשות.  

בחופשת הקיץ האחרון חש תושב אחר בשהם, נער בן 17 את נחת זרועו של השוטר האלים, כאשר על פי התלונה במחלקה לחקירות שוטרים,  הקטין שמע מוסיקה רועשת בשטח ציבורי יחד עם חבריו בשעת לילה. באבא שהגיע למקום יצא מהניידת ועל פי התלונה עבר ליד הנער ו"הוריד לו כאפה", שמאוחר יותר הגדיר אותה ככאפה חברית. בתגובה  הנער צעק על השוטר וזה אילץ אותו להיכנס לניידת שם הודיע לו "עכשיו אני אזיין אותך", קרע את חולצתו והיכה אותו באגרופים בפניו עד זוב דם. אחד משוטרי הניידת המשולבת שנכח במקום אישר את גרסתו של הקטין להשתלשלות האירועים.

במקרה אחר, לפני מספר שבועות ערכה צעירה מרחוב תבור מסיבה רועשת בשעת לילה ברחוב תבור, שבגינה נקראה המשטרה להחזיר את השקט על כנו. אבי הנערה ששוחח עם העיתון, תיאר דפיקות ברוטליות של השוטר על דלת הבית והתנהגות חסרת פרופורציה.

דוברת מחוז השפלה במשטרה מסרה בתגובה כי המקרים ייבדקו,  ובמידה ותמצא חריגה בהתנהגותו של השוטר, הוא יטופל בהתאם.

  

הוסף תגובה

תגובתך תתפרסם לאחר אישור מערכת האתר