בתמורה להטבות לבני המקום ברכישת רכישת הדירות הקטנות, המועצה תסייע ליזם בהוספת יחידות דיור לפרויקט

ראש המועצה, גיל ליבנה, מתכוון לנהל משא ומתן עם חברת משולם לוינשטיין שזכתה בחודש שעבר במכרזים לבניית 195 דירות בשכונת כרמים, כדי שזו תעניק הנחות והטבות לצעירי שוהם, ברכישת דירות קטנות בפרוייקט. 

המועצה מתכוונת לנהל משא ומתן עם לוינשטיין כדי להקצות בתנאים מועדפים את היחידות הקטנות לזוגות בני המקום לא רשומה על שמם דירה והם זכאי משרד השיכון. רווקים אחרי צבא לא יכללו בקבוצה הזו, לנוכח ההערכה הרווחת כי מאחוריהם עומדים בעצם הורים המעוניינים לרכוש ביישוב נכס להשקעה ולמועצה אין עניין לקדם ביישוב רכישה של דירות להשכרה. בתמורה לשיתוף פעולה מצד הקבלן, המועצה תבחן באהדה את בקשותיו, כמו  לדוגמה דרישה שבוודאי תבוא, לתוספת 20 אחוז יחידות הדיור, בהתאם לתקנת שבס, המקנה למועצה שיקול דעת בלעדי בעניין, וכן סיוע בשיווק ובצרכים אחרים. 

על פי תנאי המכרז, היזם מחויב לכלול בתמהיל יחידות הדיור שייבנו, לפחות 20 אחוז דירות בנות שלושה חדרים, היינו 39 יח"ד. זהו שיעור שלמעשה יכפיל את כמות הדירות מקטגוריה זו, המונות ביישוב  רק עשרות  ספורות, רובן במשה"ב ובבנייני אשטרום מעל המרכז המסחרי, ומיעוטן בשכונת חמניות. המחסור ביחידות קטנות וזולות הוא אחת הסיבות לנטישה של צעירי היישוב.

הסיבה למיעוט נכסים מסוג זה נובע ממדיניות שקנתה בעבר אחיזה במועצה וברשויות המקומיות, לעודד  בנייה של דירות גדולות המיועדות לאוכלוסייה מבוססת.

 דירות בנות שלושה חדרים נמכרות בשוהם כיום, החל מ-1.2 מיליון שקלים ליחידות בגימור בסיסי בבניינים ישנים ללא מעלית, ועד 1.59 מיליון שקלים לדירות משודרגות עם מרפסת, חניה מקורה ומעלית בשכונת חמניות.

מחירי הדירות בפרויקט לוינשטיין יהיו, על פי הערכה, גבוהים  מהסכומים האלה, וגם אם ראש המועצה ישיג הטבות מסויימות לצעירי היישוב, קשה להאמין כי רבים מהם ירשו לעצמם לקנות דירה ראשונה, במחיר שינוע לדעת מביני דבר, סביב 1.7 מיליון שקלים.  

הוסף תגובה

תגובתך תתפרסם לאחר אישור מערכת האתר