ארבעה בני נוער משוהם שלמדו בישיבת אמית כפר גנים בפתח תקווה משרתים ביחיד עילית  בצה"ל, שבחינה סטטיסטית רק מועמד אחד מתוך עשרה מצליח לעבור את הגיבוש ולהתקבל אליה. 

 

 

הארבעה: אביתר, בני, ניר ואיתן משוהם ושני חבריהם ,  יוני וגיל מושב נחלים בצפון חבל מודיעין, כולם בני 22, מספרים כי לא התכוונו להגיע לאותה יחידה ונקלעו לשרת יחד במקרה. "הערכים של תרומה למדינה שחונכנו עליהם בבית הספר ובתנועת הנוער הובילו אותנו להתאמץ ולהגיע ליחידה מובחרת. כל אחד עשה את המקסימום שהוא יכול ופתאום מצאנו את עצמנו משרתים באותו המקום", סיפר אביתר.

"אני ואיתן התחלנו יחד קורס טיס וכשנפלנו הגענו יחד ליחידה", סיפר ניר. כיום אני ואביתר יחד בצוות וחלקנו גם חולקים את אותו חדר".

כמעט כל חייל שמתגייס לצבא עובר קשיי התאקלמות, על אחת כמה וכמה ביחידה מובחרת בה הקושי הגופני והמנטלי רב. לדבריהם, אצלם התהליך היה יותר קל. "זה מאד עוזר בשלבים הראשונים שמתחילים את המסלול עם עוד מישהו שמכירים. יש עם מי להתייעץ ויש על מי להישען", סיפר איתן. למרות שהם שומרים על עמימות בכל הקשור לשירותם הצבאי, מחנך הכיתה אורי ס"ט שלימד אותם שלוש שנים מתגאה בתלמידיו. "לימדנו אותם ללכת הכי רחוק שאפשר וחינכנו לאהבת הארץ והעם ולמסירות למען המולדת. כשמדברים על זה הרבה, בסופו של דבר החבר'ה מגיעים ליחידות עילית" 

הוסף תגובה

תגובתך תתפרסם לאחר אישור מערכת האתר