הלהקות הייצוגיות במרכז חמש למחול העלו את "ויהי ערב" המגלם את סיפור הבריאה, ו"המשתה" מארמונו של המלך אחשוורוש

דולי 1

בתחילת מרץ העלה מרכז חמש למחול שתי הפקות חורף, לעיניי קהל של כ -1,200 צופים בהיכל התרבות מודיעין. הפקות בית הספר בביצוע הלהקות הצעירות והבוגרות עולות מדי שנה בחודש מרץ ומסכמות חדשים של עבודה על יצירות חדשות סביב נושא ספציפי.
הלהקות הצעירות המונות כ- 200 רקדנים, העלו את מופע "המשתה" שעסק בסיפור המשתה בארמונו של המלך אחשוורוש. הלהקות הפליאו לבצע רצף מוקפד של עשרות ריקודים תוך החלפה מסחררת של עשרות סטים שונים של תלבושות, לכוריאוגרפיות של ענת רפאל (אחראית מופע), עומר דויטש, תומר ברקו, מיטל לוי, נופר לוי, אביב שם טוב ומורן אביטל. את תפקיד המלך אחשוורוש גילמה נועם אורן מהרקדניות הבוגרות של בית הספר.
מיד אחרי מופע "המשתה" עלה המופע "ויהי ערב" בביצוען של חמש הלהקות הייצוגיות הבוגרות של בית הספר. המופע נפתח בתמונה עוצרת נשימה של בריאת העולם וסיפור גן עדן בהשתתפות כל הלהקות.

למופע חוברו במיוחד ריקודים בהשראת חזון העצמות היבשות של דיקלה הר גיל, סיפור יציאת מצרים , סדום ועמורה של מור בר זכאי, בנות ישראל של מיטל לוי, שיר השירים של אביב שם טוב, תיבת נוח ובריאת העופות של נועה ומיכל גימלשטיין, שלמה ואלף נשותיו של יגאל משינסקי, מצוות פרו ורבו של עומר דויטש, מגדל בבל של תומר ברקו ועגל הזהב של מורן אביטל.
את המופעים ליווה פסקול בעיצוב מוסיקלי וקריינות של שי זורניצר שהוקלט במיוחד לערב זה.

על מנת להעניק לקהל עומק ויזואלי, נעשה שימוש במסך מנורות מיוחד בגב הבמה. על עבודת התאורה המיוחדת הופקד מעצב התאורה דני רפאלוב . את המופע ביימה דולי זורניצר ואחראית המופע מור בר זכאי.

דולי: "בכל שנה אנו מעלים את מופעי הנושא של הלהקות הייצוגיות של בית הספר. הפרשנות הניתנת לנושאים אלה במהלך העבודה תמיד מרעננת, מעמיקה ולעיתים הומוריסטית. היא מייצרת דיון מעמיק בנושאים בהם המופעים עוסקים, ומעניקה ערך מוסף לעבודה הפיסית הנדרשת מהרקדנים.

"בימים אלה אנו עסוקים בהכנת הלהקות לפסטיבלים אליהם הוזמנו במהלך חג הפסח, במופע ההיפ הופ של ביה"ס, ובהכנת כ-100 רקדני הבלט של ביה"ס למופע פרסי הביצוע של האקדמיה האמריקאית לבלט".

הוסף תגובה

תגובתך תתפרסם לאחר אישור מערכת האתר