cab

שלושה תושבים הגישו בשם  תושבי שוהם דרישת הפיצוי על סך 11 מיליון שקלים. כן  מבקשת התביעה להורות  לנתבעת להגביר את אמצעי הבטיחות במפעל 

בית המשפט המחוזי בתל-אביב הכיר בחודש שעבר בתביעה שהגישו תושבי שוהם נגד חברת אסם,  כתובענה ייצוגית  בשם כלל תושבי היישוב. התביעה נוגעת  לדליפת גז  לפני כשנתיים ממיכל האמוניה במפעל שבאזור התעשייה חבל מודיעין, מול הכניסה הצפונית ליישוב.  

את התביעה הגישו התושבים מזל חדד, אילה גואטה ואילן ארגס והיא עומדת על 11 מיליון שקלים. 

התושבים מיוצגים על ידי עו"ד רם גורודצקי, המטפל בין היתר בתביעה ייצוגית נגד מפעל "הוד חפר" בעמק חפר,  שגם בו אירעה תקלה של דליפת אמוניה.  

ביוני 2012 ניעורו תושבי שוהם משנתם בשעות הקטנות של הלילה, כאשר רכבים של  המועצה ובהם מערכות כריזה,   קראו ברמקולים לציבור להסתגר בבתים, להגיף חלונות ולהימנע מהפעלת  מזגני אוויר. רק לפנות בוקר, לאחר שהכבאים השתלטו על הדליפה, ביטלה המשטרה את הנחיות החירום.  ההודעות עוררו חרדה וספקולציות בקרב התושבים, שלרובם  לא היה עד אז מושג  כי הם מתגוררים בסמוך למאגר גז  מסוכן. בסיום האירוע הסתבר שבמהלכו רק שני אנשים נפגעו קל.    

העובדה שענן הגז התפזר מבלי שנגרמו  שהיו נפגעים משמעותיים הרגיעה את הציבור, אולם לאחרונה  התפקחו רבים והבינו את גודל הסכנה,  כאשר סוקרה בתקשורת לפני כחודשיים דליפת אמוניה ממפעל "הוד חפר" למוצרי עוף. במהלך הניסיונות לעצור את דליפת הגז,  נהרג שם כבאי אחד וכעשרים איש נפגעו בדרגות פציעה שונות.  הוכרז מצב חירום, בתים רבים פונו מיושביהם, כבישים נחסמו לתנועה וכוחות כיבוי רבים פעלו שם עד להשתלטות על הדליפה.  

עילות התביעה  הייצוגית נגד אסם הן שהחברה לא נקטה באמצעי הזהירות הנדרשים על מנת  למנוע את הדליפה והתפשטות האמוניה וכן גרימת מטרד לתושבים. כן דורשת התובענה מבית המשפט להורות לאסם לנקוט  בכל אמצעים על מנת שאירוע כזה לא ישנה.   

התביעה כאמור היא בשם כלל ציבור התושבים,  למעט אלו שיפנו מיוזמתם לבית המשפט ויודיעו כי אינם מעוניינים להיכלל בה 

 

ראש ישיבת חברון במתקפה פרועה על רב היישוב

הרב סתיו: "הם ימשיכו לקלל ואנחנו נמשיך להאיר פנים" 

בכינוס סגור של תנועת "דגל התורה" ביום שני בביתו של חבר מועצת עיריית ירושלים יצחק פינדרוס, תקף בחריפות חבר מועצת גדולי התורה, הרב דוד כהן המשמש כראש הישיבה החרדית קיצונית, ישיבת חברון בירושלים, את רב היישוב דוד סתיו  ואמר עליו,  "הראש המנוול של צהר, סתיו, שרצה להיות פה רב ראשי גם כן, ה' עוד ישמור שלא יהיה בקדנציה הבאה רב ראשי. הוא אמר שאפשר ללכת לקולנוע. שאלו אותו, 'אתה תראה שם תמונות לא יפות', אז הוא ענה 'אני אזיז את הראש'. לאיפה הגענו?", אמר הרב כהן. "לקחו פה את אחד הראשים של רבנות צהר עם אותה השקפת עולם ועשו אותו רב לירושלים. לא מתבייש אדם שלא שימש ברבנות ולא יודע מאיזה צד לפתוח משנה ברורה, והדבר הראשון שהוא בא פה לעשות זה לעקור את השמיטה ולא רק לעקור שמיטה, אלא גם  לעשות היתר מכירה. אף אחד כבר לא מזדעזע, אף אחד כבר לא נבהל משום דבר".

 הרב סתיו אמר בתגובה לדברי הנאצה: "הם ימשיכו לקלל ואנחנו נמשיך להאיר פנים ולאהוב כל אדם בישראל והשם ירחם עליהם שיחזרו בתשובה שלמה"

הוסף תגובה

תגובתך תתפרסם לאחר אישור מערכת האתר