אופניים משוהם לעינת

מסלול רכיבת אופניים בשדות חבל מודיעין עובר בשדות חקלאיים, כרמים ומטעים, ומזכיר את נוף העמק

 

קבלו את אחד המסלולים והייחודיים באזור בן שמן, בשדות חבל מודיעין.  זהו אינו מסלול טכני ואפילו לא ראוי להיקרא סינגל. ליתר דיוק מדובר בשביל לבן רחב על שטח שרובו מישורי, ואופיו מאפשר לאלו הרוצים לבצע פעילות אירובית להפיק מעצמם את המיטב. המסלול עובר דרך השדות החקלאיים משוהם לקיבוץ עינת,  לתחנת הדלק בכניסה לקיבוץ, שבסופי שבוע הוא מתרכזים בה  דווקא רוכבי כביש הנוהגים לפוש, אחרי שסיימו את רכיבת השבת שלהם. אורך המסלול משוהם לעיננת כ-13 ק"מ לכל כיוון, אבל מי מכם שמוכן להתאמץ, יכול להמשיך מעינת עד מקורות הירקון ומשם לתל-אביב, מרחק כ-50 ק"מ.     

למה כתבנו שזה אחד המסלולים היפים? משום שאתם תמצאו את עצמכם רוכבים בתבנית נוף שכמו לקוחה ממחוזות אחרים. בכל כמה מאות מטרים נפרש בפניכם נוף שונה של שדות ומטעים, פעם שדות דלועים, פעם  מטעי אפרסמון, שסק, משמש, שזיף, רימונים, אלונים. הכי יפים הם כרמי גפנים, היוצרים מראה כאילו אתם בלב הפרובאנס.

המסלול הזה קרוב למתחמי סינגלים בבן שמן וסינגלים בתל-חדיד, אבל הוא שונה מהם גם בסוג המסלולים וגם בנוף. סינגלים בבן שמן מחייבים יכולת טכנית בינונית ומעלה, ואילו כאן הוא מזכיר בחלקים רבים את שדות העמק - המסלול שטוח, רחב ולא טכני, אבל אפשר להרביץ שם מאמץ אירובי אדיר. בדרככם תפגשו בשטח חקלאים שמעבדים את השדות (תאילנדים, אלא מה?) השייכים למושבים גבעת כ"ח, רינתיה ומזור, ולקיבוץ עינת, וגם מעט רוכבי אופניים, אופנועי שטח וטרקטורונים.

לרוכבים משוהם: חותכים לעבר מושב ברקת ויוצאים מצידו הצפוני, חוצים את הכביש ומגיעים למושב גבעת כ"ח. רוכבי אופניים שאינם מהאזור יכולים להחנות את הרכב במושב גבעת כ"ח ולהתחיל משם: חוצים את המושב ויוצאים צפונה לכיוון בית העלמין הקטן של גבעת כח. משם נכנסים לשביל לבן  ורוכבים במקביל למסילת הרכבת צפונה. אתם לא חייבים לרכוב על השביל הלבן המרכזי. תרשו לעצמכם להתברבר בין המטעים, השדות והכרמים, ובלבד שאתם רוכבים בכיוון כללי צפון. הסירו מלבכם דאגה -  אין אפשרות לטעות בדרך.

לאלה מסתפקים ברכיבה עד עינת: כאשר מגיעים לגשר העובר מעל כביש 6, עולים עליו וממשיכים עד תחנת הדלק דור אלון, הגובלת בכביש 444, שם תגלו בית קפה נחמד שבו מתרכזים רוכבים רבים. את הדרך חזרה אפשר לעשות מהעבר השני של מסילת הרכבת.

רוצים להמשיך עד מקורות הירקון כדי לחראות מים? המשיכו צפונה כשבדרך חוצים את כביש 483, עוברים ליד מבצר אנטיפטרוס ופארק אפק וממשיכים עוד קילומטר צפונה, כדי לעשות הפסקה על גדת בריכת הנופרים המקסימה של הירקון. משם אפשר להמשיך לאורך הירקון עד תל-אביב.

שימו לב שבימים גשומים הקרקע הכבדה ועשויה להפוך לבוצית.       

בצילום:  רוכב בשביל המרכזי באחד מימי החורף  

אולי תעניין אותך גם הכתבה הבאה: 

סינגל פארק יער שוהם - כל המידע והאפשרויות

הוסף תגובה

תגובתך תתפרסם לאחר אישור מערכת האתר